Miliardár tvrdí, že neinvestovať do „bláznivého“ E. Muska bola chyba

Americký investor John Doerr, ktorý pracoval aj ako poradca amerického prezidenta, vyhlásil, že urobil obrovskú chybu. Jedna z vecí, ktoré vraj v živote ľutuje najviac je fakt, že v roku 2007 v rámci firmy Kleiner Perkins, ktorej šéfuje, neinvestoval do Tesly.

Arnold Schwarzenegger a Elon Musk
Zdroj: Getty Images

V rozhovore pre Bloomberg zdôraznil, že v tom čase vraj všeobecne nebola ochota investovať do elektrických vozidiel a už vôbec nie do nových automobiliek. Podľa slov J. Doerra mala investičná spoločnosť na výber: buď investovať do brilantného dizajnéra vozidiel Henrika Fiskera, alebo do ambiciózneho, trochu bláznivého podnikateľa Elona Muska a jeho Tesly. Padlo nesprávne rozhodnutie.

V roku 2008 investovala firma Kleiner Perkins viac než desať miliónov dolárov do Fisker Automotive. Spoločnosť o päť rokov neskôr zbankrotovala a Henrik Fisker založil novú. Nová firma s názvom Fisker Inc. sa síce stala verejne obchodovanou spoločnosťou v rámci newyorskej burzy, no Tesle sa zďaleka nevyrovná.

„Bolo to pravdepodobne jedno z najhorších investičných rozhodnutí všetkých čias. Nikdy takéto veci príliš obsesívne neľutujem, nikdy však nezabudnem,“ priznal pred novinármi J. Doerr.

Rivian
Neprehliadnite

Elektromobily zdražejú. Stratový Rivian hnevá svojich zákazníkov