Predplatiť TREND
Predplatiť TREND

Blogy

Titulky týždenníka TREND
Blogy 21.4. 2020 1:38

Vitajte na novom webe TREND.sk - Ako sa prihlásiť?

21. apríla sme vynovili TREND.sk tak, aby spĺňal najnovšie technologické štandardy. Ak ste registrovaným používateľom alebo aktívnym predplatiteľom, v texte nižšie nájdete odpovede na najčastejšie kladené otázky, spojené s Vašim kontom.

Koľko stojí ľudský život?
Blogy 17.4. 2020 17:07

Koľko stojí ľudský život?

Pripravili sme pre vás novú publikáciu zo série INESS na tému. Obsahuje prierezový pohľad na to, ako ekonómia ráta hodnotu ľudského života a ako sa tieto výpočty aplikujú na ekonomické náklady pandémie COVID19 v niektorých štátoch.

Keď Apple a Google imitujú EPFL
Blogy 15.4. 2020 21:27

Keď Apple a Google imitujú EPFL

Viac, ako kedykoľvek predtým, sa treba zamýšľať nad rovnováhou bezpečnosti a slobody. Po zvládnutí pandémie potreba pominie, ale inštalované technologické prostriedky zostanú a môžu byť naďalej zneužívané na iné ciele.

Ako vláda pomáha firmám II.
Blogy 14.4. 2020 17:14

Ako vláda pomáha firmám II.

Výraznú injekciu pre podniky predstavuje opatrenie na podporu zamestnanosti – príspevok na pracovné miesto. Prinášame vám prehľadnú schému toho, ktorý zamestnávateľ môže o takúto pomoc požiadať a ako to funguje.


Video

Svoj prvý e-shop založila Katarína s manželom Romanom v treťom ročníku vysokoškolského štúdia
PR článok
Biznis dnes 0:00

Z malého biznisu veľká firma vo viacerých štátoch. Aký je ich príbeh?

Manželia Baľákovci z Oravskej Jasenice sú príkladom toho, že mladícka tvrdohlavosť a chuť viesť vlastný biznis sa skutočne vyplácajú. Už na vysokej škole pochopili, že by chceli podnikať. Postupom rokov sa preto zrodili až tri úspešné e-shopy. Po čase sa zamerali na jeden, ktorý prešiel rebrandingom a rozšíril sa do niekoľkých krajín. A to aj napriek tomu, že majiteľka Katarína spätne vníma začiatky ako zábavné.