Robotika a automobily k sebe majú čoraz bližšie vďaka prvkom umelej inteligencie. Hyundai má v úmysle dosiahnuť v tejto oblasti pokroky a pritom sa venovať aj rozvoju robotiky a inteligentných strojov.

Renomovaná spoločnosť Boston Dynamics zrejme akosi „nesadla“ predošlým dvom majiteľom. Google a SoftBank sa jej zbavili, no kórejská automobilka sa jej chopila s tým, že pod jej vedením to pôjde inak.

Výskum na prvom mieste

Položenie základov inštitútu Boston Dynamics AI Institute s prvotnou výškou investície na úrovni 400 miliónov dolárov pôsobí nádejne a dáva svetu najavo, že Hyundai to s umelou inteligenciou myslí smrteľne vážne.

Centrála sa má nachádzať v Cambridge v štáte Massachusetts a inštitút bude riadiť Marc Raibert. Ide o zakladateľa Boston Dynamics, ktorý svoje miesto najvyššieho šéfa uvoľnil v roku 2019 Robovi Playterovi.

M. Raibert je bývalý profesor univerzít Massachusetts Institute of Technology a Carnegie Mellon University. Počas troch dekád svojho pôsobenia v Boston Dynamics firmu smeroval výrazne k výskumu,  komercializácia produktov bola menej dôležitá. Je možné, že pod taktovkou Hyundai sa to zmení.

robot Boston Dynamics
Zdroj: Shutterstock

Automobilka avizuje, že v Cambridge už začala s hromadným najímaním výskumníkov a technikov. Práve táto lokalita je pre novú ustanovizeň logickou voľbou, keďže sa tam nachádzajú popredné svetové výskumné inštitúty. Boston Dynamics sa pritom pripravuje na spoluprácu s univerzitnými aj komerčnými laboratóriami.

Umelá inteligencia ilustračný obrázok
Neprehliadnite

Umelá inteligencia z Google, ktorá má vraj dušu, si najala advokáta. Má strach z vypnutia

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa