Technologický gigant vyprodukoval 60-stranový dokument o tom, aké sú jeho plány v oblasti zdravia obyvateľstva celej planéty. Správa zahŕňa popis spoluprác s rôznymi zdravotnými inštitúciami, no firma v nich vidí kľúč aj k vlastnej lepšej budúcnosti.

Apple plánuje stavať na už existujúcich funkciách, ktoré produkty spoločnosti poskytujú, ako napríklad sledovanie spánkových cyklov, tréningové aplikácie či sledovanie trás pre cyklistov.

Jeff Williams má v Apple na starosti všetky aktivity, ktoré sa týkajú zdravia. Zdôraznil, že firma sa chce aj naďalej sústrediť na technológie, ktoré sú založené na vedeckých poznatkoch.

Inovácie v oblasti zdravia, v ktorých sme pioniermi, sú zamerané na rúcanie bariér medzi používateľmi a ich každodennými údajmi o zdraví, medzi poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti a pacientmi, a medzi výskumníkmi a účastníkmi na štúdiách.
Jeff Williams, Apple

Apple Watch zatiaľ hrajú hlavnú úlohu

Apple pritom nie je jediná veľká technologická spoločnosť, ktorá sa snaží v tejto oblasti presadiť. Skúšali to už aj Google či Amazon, v oboch prípadoch však s nejednoznačnými výsledkami.

Programator
Neprehliadnite

V roku 2030 bude svetu chýbať 82 miliónov programátorov. Apple sa už pripravuje

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa