Hyundai investuje 400 miliónov dolárov do umelej inteligencie

Automobilka Hyundai vlastní od roku 2020 spoločnosť Boston Dynamics, ktorá je známa prepracovanými robotmi. Robotika a automobily majú k sebe čoraz bližšie, a to hlavne vďaka prvkom umelej inteligencie. Hyundai má v úmysle dosiahnuť v tejto oblasti pokroky, a pritom sa venovať aj rozvoju robotov a inteligentných strojov.

Hyundai Boston Dynamics robot
Zdroj: Getty Images

Prvotná investícia vo výške 400 miliónov amerických dolárov putuje do vybudovania inštitútu v Massachusetts, v ktorom firma plánuje využiť talenty špičkových pracovníkov z Boston Dynamics. Zakladateľ spoločnosti Marc Raibert avizoval, že hlavným cieľom je vytvárať robotov, ktorí budú jednoduchšie použiteľní, viac produktívni, schopní vykonávať čo najširší repertoár úkonov a budú bezpeční pri práci s ľuďmi.

Spolupráca inštitútu sa má realizovať na pôde univerzít aj komerčných výskumných laboratórií a zdá sa, že sa Hyundai týmto spôsobom drží trendu. Tesla sa chystá na masovú výrobu humanoidného robota Optimus, Xiaomi predstavila CyberOne, robotika a umelá inteligencia sa čoraz viac presadzuje aj v oblasti dopravybokom nestojí ani gigant Amazon, ktorý na začiatku leta tiež predstavil vlastného autonómneho robota Proteus.

Viac sa dozviete v článku:

robot Boston Dynamics
Neprehliadnite

Na prahu veku umelej inteligencie a robotov investuje Hyundai 400 miliónov dolárov