Úrad FBI prehľadal dom D. Trumpa a rozhneval internet

Vyšetrovací úrad FBI prehľadal dom bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa a na internete tým spustil silnú vlnu odporu. Na sociálnych sieťach sa začali, že ide o politické násilie a podporovatelia exprezidenta sa vzájomne začali povzbudzovať k verejným nepokojom.

(ilustračný obrázok) Donald Trump sa vrátil na Floridu pred inauguráciou Joea Bidena
Zdroj: Getty Images
(ilustračný obrázok) Donald Trump sa vrátil na Floridu pred inauguráciou Joea Bidena

Po tom, ako sa 6. januára 2021 v USA vymkli podobné nálady spod kontroly a viedli k útoku na Kapitol, si sociálne siete začínajú dávať pozor na hešteg #CivilWar, pod ktorým sa aktuálne šíria rovnaké výzvy. Nielen bežní občania, ale aj predstavitelia politických strán vypúšťajú do éteru výroky typu „Ak toto môžu urobiť nevinnému mužovi a exprezidentovi, predstavte si, čo môžu urobiť nám,“ Alebo: „Takéto veci sa dejú v krajinách zmietaných občianskou vojnou...“

Spoločnosti Meta a Twitter, zastrešujúce najväčšie sociálne siete, sa zatiaľ k situácii nevyjadrili. Na sieti Truth Social, ktorá patrí D. Trumpovi to však vrie a používatelia vyjadrujú bývalému prezidentovi svoju podporu. Jeho dom v Mar-a-Lago FBI prehľadala pre podozrenie z uskladnenia potenciálne citlivých informácií z Bieleho domu.