Automobilka Rivian sa dlhé roky chystala na svoj príchod na trh. Niektorí ju považovali za ideálneho kandidáta na zdatnú konkurenciu Tesly Elona Muska. Svojimi investíciami do Rivianu to potvrdili aj giganti ako Amazon či Ford.

Ukázalo sa však, že firma zatiaľ ani zďaleka nedokáže dohnať dominujúcu Teslu v objeme produkcie elektromobilov a súčasná ekonomická situácia jej tento boj ešte viac sťažuje. Zákazníci Rivianu dostali e-mailom informáciu, že z ponuky zmizla základná výbava Explore. Pickup R1T teda začína približne na úrovni 73-tisíc eur vo variante Adventure.

Výrobca odporúča záujemcom zvýšiť svoju objednávku na túto výbavu, alebo ju úplne zrušiť. Podobná je situácia aj v prípade SUV s názvom R1S, ktoré takisto zdraželo na rovnakom princípe. Hovorkyňa Rivianu Tanya Miller pre portál The Verge vysvetlila, že firma k takémuto kroku pristúpila preto, aby mohla „doručiť zákazníkom toľko vozidiel, koľko bude možné“.

Po tom, ako minulý mesiac Rivian prepustil šesť percent zamestnancov a za druhý kvartál vykázal stratu 1,71 miliardy eur, situácia pre túto automobilku nevyzerá veľmi sľubne.

Xiaomi robot CyberOne
Neprehliadnite

Ruský notebook je kontroverzný a Xiaomi predstavuje vlastného robota

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa