Uhlopriečka modelu Looking Glass 65“ (165 cm) umožňuje sledovať 3D obsah veľkej skupine ľudí. Netreba na to ani žiadne okuliare, a tak má táto technológia väčšiu šancu na komerčný úspech v porovnaní s prvými 3D televízormi.

Prístroj vytvára pre každý zobrazovací bod sto rôznych pozorovacích perspektív pri frekvencii 60 Hz, to znamená 60 obnovení za sekundu pri rozlíšení 8K. Výrobca zdôrazňuje, že 3D efekt vytvára rôzne pohľady pre každého diváka, a tak sa eliminuje problém, ktorý majú niektoré konkurenčné riešenia sledovateľné iba pre jednu osobu.

Pre firmu Looking Glass nejde o prvý takýto televízor, je to jej štvrtý model, no so svojou uhlopriečkou má svetové prvenstvo.

Obsah už existuje

Pochopiteľne, že obsah pre takúto technológiu môže vznikať iba postupne. Už teraz sa však chopila príležitosti spoločnosť Springbok Entertainment a pre Looking Glass vytvorila dokumentárny film Zanzibar: Trouble in Paradise. Ide o prvý holografický film a premiéru si odkrúti 10. júna 2022 v rámci filmového festivalu Tribeca, ktorý sa koná vždy na jar v New Yorku.

DeLorean Alpha 5
Neprehliadnite

Prichádza 3D tlač ultrazvukom a legendárny DeLorean ožíva s novým elektrickým autom

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa