Spoločnosť Apple má obavy z toho, že doterajší čínski výrobcovia by nemuseli zabezpečiť dostatočnú kvalitu prednej kamery novej generácie iPhonu. Obrátila sa preto na juhokórejskú firmu LG Innotek. Pôvodne mali byť kamery od tejto spoločnosti inštalované až v generácii iPhone 15 v roku 2023, no údajné problémy s kvalitou z Číny urýchlili prechod k novému dodávateľovi.

Kvalitnejšia a drahšia predná kamera

Doteraz bola predná kamera iPhonu vyrábaná u niekoľkých čínskych výrobcov a v japonskom Sharpe. Tento komponent bol považovaný za menej dôležitý v otázke obrazovej kvality. Prechod na kórejského výrobcu má však priniesť aj zvýšenie kvality a množstva funkcií. To vedie k rastu výrobných nákladov na prednú kameru oproti predošlým generáciám až na trojnásobok. Z pohľadu používateľa bude však príjemným zlepšením funkcia autofokus.

LG Innotek deklaruje, že jej predné kamery sú kvalitatívne na podobnej úrovni ako zadné, na ktorých kvalitu je zvyčajne kladený oveľa vyšší dôraz. Autofokus je pritom dosť zaujímavou zmenou. Táto funkcia je potrebná hlavne vtedy, keď sa do smartfónu inštalujú väčšie snímače, širšie clony alebo oboje. Obrazová kvalita sa tým výrazne zvýši, no zaostrené môže byť len na určitú časť obrazu, a to si vyžiada presný systém autofokus.

ilustračný obrázok - umelá inteligencia
Neprehliadnite

Ako Čierne zrkadlo. Deadbot je softvér, ktorý umožní ľuďom vstať z mŕtvych. Je to etické?

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa