Sociálna sieť Twitter nebola ani po niekoľkých týždňoch schopná poskytnúť Elonovi Muskovi nové údaje. Miliardár totiž spochybňuje množstvo spamových a falošných účtov na nej. Zástupcovia Twitteru tvrdia, že z celkového počtu používateľských účtov ide o menej ako päťpercentnú menšinu, E. Musk tomu však neverí.

Ceny akcií sú aktuálne oveľa nižšie

Síce to nie je prvýkrát, keď E. Musk spochybnil dohodu o kúpe, no teraz svoje slová podporil aj oficiálnym listom od právnikov. Právnu zástupkyňu Twitteru Vijayu Gaddeovú v ňom upozorňuje na závažné porušenie dohody, čím vystupňoval napätie.

Vizionárove vyhrážky o odstúpení od dohody prichádzajú práve v čase, keď sa množstvo technologických akcií prudko prepadáva, a to vrátane akcií jeho automobilky Tesla. Akcie Twitteru boli v momente doručenia listu na výrazne nižšej úrovni ako v momente, keď sa uzavrela dohoda o predaji siete. Klesli pod 40 amerických dolárov za kus, pričom v čase dohody to bolo vyše 54 dolárov.

Investori preto očakávajú, že E. Musk presvedčí Twitter o tom, že za kúpu siete zaplatí výrazne menej alebo dohodu celkom zruší. V liste právnici opäť vzniesli požiadavku o poskytnutie informácií, ktoré sa týkajú automatických účtov, za ktorými stojí bot (softvér), nie skutočný ľudský používateľ.

Twitter reagoval tým, že trvá na uskutočnení predaja podľa dohodnutých podmienok, keďže spolupracoval a bude spolupracovať s E. Muskom na zdieľaní informácií.

Prečo chce odstrániť botov zo siete

Miliardár, ktorý sám seba označuje za názorového absolutistu, zdôrazňuje, že spam botov plánuje zo siete vyhodiť. Ide totiž o automaticky vytvorené a prevádzkované účty šíriace obsah, ktorý spravidla vedie na pochybné a škodlivé internetové stránky. Bot takýto obsah šíri nevyžiadane, čím znepríjemňuje používateľovi pohyb po sieti a ohrozuje ho potenciálnou digitálnou infekciou.

DeLorean Alpha 5
Neprehliadnite

Prichádza 3D tlač ultrazvukom a legendárny DeLorean ožíva s novým elektrickým autom

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa