Tu máte štátnu aplikáciu na covid pass a kontrolujte klientov ako na bežiacom páse. Vláda Eduarda Hegera takto predĺženou rukou cez hlavného hygienika v polovici augusta zavelila k zmenám pravidiel.

Prevádzkovatelia reštaurácií sa sami rozhodnú, pre ktorých zákazníkov zostanú otvorení.
Neprehliadnite

Ukážte mobil s covid pasom. Štát nevychytal v čítačke všetky muchy, v reštrikciách však vedie

Týkajú sa všetkých prevádzok, obchodov a služieb, ale i hromadných podujatí, ktoré musia vyznačovať, v akom z troch režimov fungujú. Teda, či obsluhujú plne zaočkovaných, OTP (očkovaní, testovaní a prekonaní covidu), alebo všetkých bez rozdielu. Platí to bez ohľadu na farebnosť okresov  v rámci covid semaforu. Najprísnejšie pravidlá budú platiť v čiernej zóne, kde budú môcť vstupovať do prevádzok len zaočkovaní. 

Minister Lengvarský predstavil tiež reformu nemocníc.
Neprehliadnite

Stopka pre neočkovaných. Mnohé zdravotné služby už nie sú dostupné, bez testu nikam

Vláda však nemyslela na mnoho ďalších problémov, ktoré musia podniky riešiť a ťahať ďalšie financie z firemnej kasy na zabezpečenie ochrany dát klientov. Nie je to malicherný problém. Navyše, ak by ich chcel niekto zažalovať, má veľkú šancu byť úspešný.

Vyveste to a kontrolujte

Len tak jedným okom nazrieť do vytlačeného či stiahnutého covid passu, vidieť meno či dátum narodenia kontrolovaného zákazníka, ešte nemusí byť problém. Ak si však niektorí z prevádzkovateľov stiahli štátnu aplikáciu OverPass, po načítaní QR kódu zákazníka sa im zobrazujú viaceré osobné údaje.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa