Predplatiť TREND
Predplatiť TREND

#pandémia

q Zdroj: qq

KORONAVÍRUS NA SLOVENSKU - Denné správy - To hlavné z dňa 1.8.2021

Do lotérie sa môžu prihlásiť všetci! Do očkovacej prémie sa budú môcť zapojiť všetci bez ohľadu na to, kedy a akou vakcínou proti ochoreniu COVID-19 sa dali zaočkovať. "Ak majú za sebou jednu dávku, do žrebovania budú zaradení jedenkrát. Ten, kto už absolvoval očkovanie oboma dávkami, je do žrebovania automaticky zaradený dvakrát," priblížilo ministerstvo.

q

KORONAVÍRUS NA SLOVENSKU - Denné správy - To hlavné z dňa 26.5.2021

Cestovateľský semafor. Vláda schválila cestovný semafor. Krajiny sú v ňom rozdelené z hľadiska rizikovosti na zelené (krajiny Európskej únie a štáty s priaznivou epidemiologickou situácio), červené (krajiny s nepriaznivou epidemiologickou situáciou) a čierne (neodporúča sa cestovať). Semafor sa má aktualizovať raz za dva týždne, v individuálnych prípadoch aj skôr.

q

KORONAVÍRUS NA SLOVENSKU - Denné správy - To hlavné z dňa 7.5.2021

Ďalšie uvoľnovanie. Od pondelka sa Slovensko prepína do ružovej farby. Po pol roku sa postupne môžu začať vracať do škôl stredoškoláci. Uvoľňujú sa aj jednotlivé kultúrne podujatia, avšak s obmedzeným počtom osôb. Povolené budú divadlá, exteriérové filmové predstavenia, koncerty, festivaly aj výstavy. Uvoľnili sa aj opatrenia pre športové tréningy vodných športov. Úzke kontakty pozitívnych osôb na covid už nebudú musieť ísť do izolácie, ak nemajú príznaky ochorenia a sú zaočkované. Informoval o tom hlavný hygienik SR Ján Mikas.

q

KORONAVÍRUS NA SLOVENSKU - Denné správy - To hlavné z dňa 3.5.2021

O očkovanie nebude záujem Termíny na očkovanie pre 16 a 17 ročných sa pridelili správne v súlade s vyhláškou. Uviedol to riaditeľ NCZI Róbert Suja. V oblastiach, kde títo ľudia boli prihlásení, nie je taký dopyt po očkovaní. Suja sa obáva nízkeho záujmu o očkovanie. V čakárni je podľa jeho slov prihlásených aktuálne 258.000 ľudí. Hovorí, že ak sa nezaregistruje viac ľudí, očkovacie centrá sa môžu o tri až štyri týždne zatvoriť.


Video