Slovenskí podnikatelia toho asi nemajú veľa na práci, len kontrolovať hostí či sú zaočkovaní, testovaní alebo po prekonaní covidu. A každý týždeň sa musia rozhodovať pre jeden z troch možných režimov, pod akým budú fungovať.

Vladimír Lengvarský Ján Mikas
Neprehliadnite

Štát ohýba dáta. Regióny mieria k červenej, vláda hrá novú hru a pomaly „varí žabu“

Pre nich je zákazník ako zákazník, predtým to tak fungovalo. Štát si však opäť mädlí ruky, ako dobre nastavil pravidlá cez nový covid semafor. Iste, treba sa inšpirovať tým, čo inde v zahraničí funguje, ale určite nie bez rozmyslu. A tiež neohýbať či sprísňovať legislatívu podľa vlastného metra, čo kritizujú aj rôzni dátoví analytici.

Len povyberať hrozienka

Napríklad pri povinnej karanténe neočkovaných vláda zašla po inšpiráciu na iné kontinenty. Sprísnila ju tak ako žiadne iné krajiny v Európe, veď tie spravidla na voľné cestovanie využívajú európske covid pasy. A to bolo Slovensko prakticky celé leto v zelenej zóne.

Na snímke semafor svieti na červeno na prechode pre chodcov, v pozadí Bratislavský hrad v Bratislave. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Pri karanténe sme najpápežskejší v EÚ. Neočkovaných vláda trestá vlastným metrom

Vláda si upravila pandemické pravidlá podľa metra, ktorému nikto nerozumie. Dokonca ani dátoví analytici, ktorí nad ním krútia hlavami. Isté je, že Slovensko sa od zavedenia nového covid semaforu 16. augusta zrazu presúva  míľovými krokmi do zatiaľ oranžovej farby, neskôr do červenej. Minulý týždeň deväť okresov, tento týždeň dvanásť... 

Faktom je, že prísne a nejasné kritériá, ktoré hlavný hygienik nastavil, bude spĺňať pravdepodobne len Bratislava, ostatné regióny bude štát sfarbovať a komplikovať im život. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa