Pozíciu lídra na teplárenskom trhu aj vlani potvrdila slovenská dcéra francúzskej spoločnosti Veolia, ktorá prevádzkuje systémy diaľkového vykurovania v 25 mestách.

TREND Top v priemysle 2020 (ročenka)

Viac o téme: TREND Top v priemysle 2020

Konsolidované výnosy skupiny Veolia Energia na Slovensku boli 192,1 milióna eur, medziročne vzrástli o 0,6 percenta. Z nich 73,8 milióna eur tvorili tržby z predaja tepla, tržby za vyrobenú a dodanú elektrickú energiu a podporné služby dosiahli 76,2 milióna. 

Adieu Stellantisu

Veolia vlani na Slovensku investovala takmer štyri milióny eur, pričom významnou akciou bola inštalácia kogeneračných jednotiek v osemnástich kotolniach v bratislavskej Petržalke. Významnou udalosťou minulého roka bolo aj ukončenie spolupráce s trnavskou automobilkou Stellantis, pre ktorú 16 rokov zabezpečovala komplexnú správu budov, tepelných zariadení a vodného hospodárstva.

Tabulka long form
Neprehliadnite

TOP v priemysle: Najväčšie spoločnosti v sieťových odovetviach na Slovensku

Na poli štátneho teplárenstva sa začal proces veľkej integrácie. Spojenie najväčších teplárenských spoločností v Košiciach, v Martine, vo Zvolene, v Trnave a v Bratislave do jednej akciovej spoločnosti s názvom MH Teplárenský holding by malo prebehnúť do konca roka. Cieľom je znižovanie nákladov, zvýšenie ziskovosti a stabilizácia koncovej ceny tepla.

Košická tepláreň.
Zdroj: TASR

Šestica štátnych teplární vlani dosiahla prevádzkové výnosy 234 miliónov eur a prevádzková EBITDA bola 36 miliónov eur. Kladný výsledok nedosiahla Martinská teplárenská, ktorá však realizovala investíciu do ekologizácie zdroja. Stratová bola aj Zvolenská teplárenská, ktorá stav vysvetľuje zlými rozhodnutiami z minulosti.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa