Automobilka Tesla sa okrem intenzívnej výroby elektromobilov chystá na produkciu humanoidného robota Optimus. Pravdepodobne už čoskoro firma prestane byť nazývaná automobilkou, keďže k autám a robotom plánuje pridať výrobu smartfónov.

Podľa uniknutých informácií má projekt kódové označenie Quadra a podľa dizajnového návrhu, ktorý sa na internete objavil, možno predpokladať, že mobil bude mať prakticky bezrámovú prednú stranu a vzadu bude dominovať veľké logo Tesla. Viacero médií tvrdí, čerpajúc z interných zdrojov vo firme, že Tesla Phone Pi príde na trh koncom roka 2023, najneskôr v polovici roka 2024.

„Porozpráva sa“ s autom aj so satelitom

Súčasťou výbavy by mali byť funkcie na komunikáciu s elektrickými autami Tesla. To by znamenalo možnosť riadiť systémy vozidla, a teda výhodu pre majiteľov, no telefón bude iste určený každému, nielen im.

Takisto internetové pripojenie cez satelitnú sieť Starlink by malo poslúžiť každému. Pomocou družíc na nižšej obežnej dráhe Zeme zabezpečí stabilný prístup k celosvetovej sieti, nech sa používateľ telefónu nachádza uprostred námestia či v strede džungle.

Tesla Bot
Neprehliadnite

Elon Musk dáva prioritu vývoju robota pred autami. Akcie Tesly šli po jeho vyjadreniach dolu

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa