Pravda však bude niekde uprostred. Zakladateľ SpaceX a šéf automobilky Tesla sa netají, že jeho názory sú kdesi v strede názorového spektra, aj keď v ostatnom čase tvítmi naznačoval, že sa cíti nie vlastnou vinou posúvaný viac na pravú stranu.

Okrem rozhovorov na sociálnych sieťach, o tom, či je Elon Musk zárukou slobody slova alebo naopak novodobým cenzorom, sa v ostatnom čase hovorí aj o jeho pláne na revitalizáciu Twitteru.

Veľké prepúšťanie aj najímanie

Po rozhovoroch E. Muska s investormi sa zdvihla obava z toho, že zo súčasných 7 500 zamestnancov Twitteru by až tisícka mohla dostať výpoveď. Tie majú byť zamestnancom udelené na základe inklinácie k myšlienkovému smeru „woke“.

ideológia woke

Byť woke (prebudený) znamená uvedomovať si spoločenské problémy. Ide najmä o rasizmus či diskrimináciu sexuálnych menšín.

Ideológia woke sa snaží presadzovať politickú korektnosť. Pojem bol prevzatý zo slangu afroamerickej komunity.

Bude sa však aj najímať. Nové zmluvy by mali počas troch rokov zvýšiť celkový počet zamestnancov siete na 11-tisíc a plán je v tomto prípade až prekvapivo presný. Spomínané výpovede majú prísť počas nasledujúceho polroka, keď sa bude ukončovať prevzatie Twitteru.

V tomto roku by mohol počet zamestnancov stúpnuť na čosi vyše 9 200 a v roku 2023 má klesnúť na približne 8 300. Do roku 2025 sa má pridať ďalších 2 700 nových zamestnancov.

Harley Davidson elektrická motorka
Neprehliadnite

Fiat chce byť ľudovou Teslou a Harley-Davidson prichádza s elektrickou motorkou

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa