Fiat chystá štyri lacné elektromobily pre každého

Zníženie kúpnej ceny je určite cesta k masovejšiemu nasadeniu elektrických áut a s tým súvisiacemu zdokonaľovaniu infraštruktúry, technológií vo vnútri vozidiel a vyššej úrovni ekológie.

Fiat;
Zdroj: Getty Images

Talianska automobilka Fiat oznámila, že sa zameria práve na čo najlacnejšie elektromobily a jej nadriadený koncern Stellantis sa chystá do tohto plánu v najbližších rokoch výrazne investovať. Nové modely prídu na európsky trh v budúcom roku a ako prvý sa zrodí supermini elektromobil, ktorý má byť konkurenciou pre Ford Fiesta, Volkswagen Polo a Opel Corsa. Okrem elektrickej verzie však má mať aj spaľovací a hybridný variant.

Elektrický drobec má byť rozmerov Fiatu Punto, no jeho názov bude iný, zrejme z úcty k tejto legende, ktorá skončila v roku 2018. Generálny riaditeľ spoločnosti Olivier Francois povedal, že sa Fiat chce stať „ľudovou Teslou“ a nulové emisie chce dosiahnuť do roku 2027, možno aj skôr.

Ďalšie tri elektrické modely prídu vo forme crossoverov a jeden z nich ponesie meno Panda. Podľa O. Francoisa bude drsný, jednoduchý a robustný.

Toyota bZ4X.
Neprehliadnite

Toyota má elektrické auto so životnosťou batérie milión kilometrov a 10 rokov