Vojna medzi tábormi majiteľov elektromobilov a takzvaných spaľovákov síce oficiálne nebola vyhlásená, no zdá sa, že už nejaký čas prebieha a boje sa zhoršujú. V americkom Oaklande a Cincinnati boli nedávno privolaní technici k nabíjačkám Tesla.

Je možné, že ide len o zberačov kovu

Ktosi odrezal káble na staniciach pri cestách aj v parkovacích domoch a je zjavné, že to nebola žiadna náhoda. Jedna z teórií hovorí o tom, že by mohlo ísť o zberačov medi a to by bolo prozaickejšie vysvetlenie. Technici zaznamenali dva takéto incidenty za týždeň a zakaždým šlo o superchargery, ktoré neboli v zábere žiadnej bezpečnostnej kamery.

V spomínaných mestách boli káble odrezané tesne pri konektore, takže snaha o využitie takmer celej dĺžky by napovedala, že je teória o zbieraní kovov pravdivá. Prípad z februára tohto roka, kedy sa v kalifornskom Oathurste odohralo čosi podobné, by tiež svedčil o tom, že ide o vzácne materiály.

Odrezaný kábel z nabíjačky Tesla
Zdroj: teslamotorsclub.com

Osem vysokorýchlostných superchargerov V3 prišlo o káble a páchateľ si ich aj odniesol. Išlo dokonca o čisto novú stanicu, o ktorej majitelia áut ešte ani nevedeli.

V parkovacom dome v Los Angeles to však vyzerá inak, keďže tam bol odrezaný iba kus kábla a páchateľovi zjavne nešlo o celú jeho dĺžku. To si situáciu trochu zahmlieva a prípad sa môže spájať s agresivitou a vandalizmom, ktorý sa v súvislosti s Teslou začína zintenzívňovať.

Dopyt stúpa, bezpečnosť staníc je nízka

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa