Podobne ako iné udalosti, tak aj súťaže startupov sa presunuli pre koronavírus do online prostredia. V utorok večer sa startupová komunita posadila za svoje obrazovky počítačov a s napätím čakala, kto sa stane víťazom národného kola a postúpi do celoeurópskeho Grand Finale medzinárodnej súťaže PowerUp! fondu EIT InnoEnergy.

Podľa Petra Kolesára zo slovenskej Civitty, ktorá podujatie spoluorganizuje, je cieľom podujatia budovať povedomie o inováciách v energetike, cleantech a smart city, identifikovať zaujímavé inovatívne projekty a prepájať ich s investormi a potenciálnymi zákazníkmi.

Mladí ľudia si natáčajú tanec v uliciach čínskeho mesta Wu-chan
Neprehliadnite

Prečo koronakríza najtvrdšie dopadá na generáciu mileniálov

Do medzinárodnej súťaže sa zaregistrovalo 425 spoločností a projektov z 24 krajín strednej a východnej Európy. Súťaž otvára príležitosť na investície do inovatívnych podnikov v miliónoch eur. Víťazné spoločnosti získajú financovanie ďalšieho vývoja a možnosť rásť na medzinárodných trhoch.

Slovenské finále a víťaz

V slovenskom online finále bojovali o prvenstvo štyri startupy, ktoré pôsobia v oblastiach regenerácie batérií, mobility, internetu vecí (IoT) a 3D tlače domov. Za tri minúty museli presvedčiť medzinárodnú odbornú porotu, prečo je ich projekt inovatívny a prečo by mali práve oni získať investíciu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa