Keď bratranci Dominik a Ondrej Čapkovičovci stavali v mladosti lego, zrejme ani jednému z nich nenapadlo, že sa v podobnej situácii ocitnú aj o pár rokov neskôr. Stavebnicu však vymenila umelá inteligencia a z detskej izby sa presunuli do coworkingových priestorov.

Neprehliadnite

Nástenku na chodbe nahradili technológie. Ako vznikol biznis z domovej schôdze

So startupom Just-You Cam sa zapojili do akcelerátora Perry Talents a pripravujú sa na uvedenie produktu na trh. Mobilná aplikácia využíva technológiu strojového učenia na zdokonaľovanie snímky identifikáciou a vymazávaním objektov, ktoré sú na jej kompozícii nežiaduce. Technológia „zaručí“, že fotografia vyzerá aj po úpravách prirodzene. Projekt aktuálne pracuje na nastavovaní biznisového modelu, na vývoji mobilnej aplikácie a zdokonalení interného procesu strojového učenia.

Kde vznikol nápad

Jeden študoval v zahraničí podnikanie a druhého bavilo programovanie. Bratranci Čapkovičovci spojili sily a založili startup s názvom Just-You Cam. „V jednom momente som sa rozhodol stopnúť svoju kariéru v IT spoločnosti a ísť do rizika podnikania,“ spomína na začiatky Ondrej. Podnikateľský nápad vznikol pri cestovaní, keď sa stretával s preplnenými turistickými miestami, kde bolo ťažké urobiť fotku bez množstva turistov v zábere.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa