Od financovania projektu Nemocnice Rázsochy z plánu obnovy sa pomaly upúšťa. Vláda tvrdí, že má na realizáciu nemocnice viacero plánov. O aké plány konkrétne ide, verejnosti prezradiť nechce. O situácii sme sa rozprávali s bývalým generálnym riaditeľom najväčšej súkromnej siete polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia Vladimírom Dvorovým. V rozhovore priblížil aj osobné skúsenosti z prípravy a realizácie projektu prvej nemocnice novej generácie na Slovensku v Michalovciach či najnovšej Nemocnice Bory v Bratislave.

Situácia v súvislosti s výstavbou Nemocnice Rázsochy nie je úplne jasná. Vládny úradník v zásadnej pripomienke navrhol nemocnicu nestavať, na druhej strane štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Michal Palkovič upokojuje verejnosť tým, že Rázsochy budú. Čo si myslíte o tejto situácii?

Je nesporné, že v ostatných dvoch rokoch vznikol obrovský verejný tlak. Aj v súvislosti s tým, že sa otvárala Nemocnica Bory, ktorá je úspešným príbehom, a poukazuje na to, že sa to jednoducho dá realizovať. Ten verejný tlak prinútil politikov, aby zmenili postoj z ,nedá sa to, lebo nie sú peniaze‘ na ,skúsime to urobiť takto‘. To je veľmi pozitívne. Pretože Bratislava naozaj potrebuje takúto nemocnicu. Bratislava potrebuje konsolidovať svoje nemocnice a jednoducho reorganizovať zdravotníctvo.

Môže k tomu prispieť Nemocnica Rázsochy?

To je nesporné. Faktom ale je, že o tom väčšom obrázku organizácie bratislavského zdravotníctva zatiaľ nič nevieme, lebo ho nikto nepredstavil. Teda, ako by to mohlo na konci dňa vyzerať. Ale to, že politici prijali záväzok, že nemocnicu chcú dostavať, je pozitívne.

Druhá vec je, čo pre to urobili.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa