Keď pred trinástimi rokmi začínali ako garážová firma, pravdepodobne ani nechyrovali o tom, že sa im podarí výrazne preraziť na burze práve hneď po prvom predstavení na verejnej ponuke akcií.

Zakladatelia firmy Bezvavlasy František Novotný a Aleš Hudeček už vtedy mali ambície byť medzi najlepšími na domácom trhu v rámci poskytovania vlasovej kozmetiky. Dnes je firma známa aj na Slovensku, v Maďarsku a doma sú tesne na druhom mieste za spoločnosťou Notino.

Raketový štart akcií

Firma donedávna nemala ani responzívny dizajn, no siedmeho septembra na trhu Start, ktorý je určený najmä pre menšie podniky, prekvapila. Kurz cenných papierov poskočil o 20 percent v porovnaní s cenou, za ktorú sa akcie upísali minulý týždeň v rámci verejnej ponuky.

Obchodovanie bolo zahájené na upisovacej cene 490 českých korún (takmer 20 eur), a ukončené na 590 korunách. Na svoj prvý obchodný deň si akcie teda pripísali 20,41 percenta.

Ilustračné foto
Neprehliadnite

Náš nový obal je udržateľný a atraktívny. Slovákov zaujal, hovorí Ivan Schwarz z Budvaru

Výsledná suma bola zároveň o 100 korún vyššia než bola cena, za ktorú mohli cenné papiere kúpiť investori v rámci IPO (prvotný úpis akcií na burze, pozn. red.), ktoré prebiehalo predchádzajúce dva týždne.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa