Tento kanál bol ukončený. Viac sledujte na stránke Dnes. 

21:05 USA a Rusko zriadili horúcu deeskalačnú linku s cieľom zabrániť prípadným vojneským incidentom. (WSJ)

21:00 Biely dom odmietol zákaz ruskej ropy. Nemá záujem o zníženie globálnej ponuky energií. (Bloomberg)

20:30 Peniaze použité ako zbraň ohrozujú globálnu dominanciu dolára. Existujú alternatívy? Nič nebude dôležitejšie, ako postarať sa o bezpečnosť svojich aktív (TREND)

20:05 Roskosmos pozastavuje dodávky raketových motorov pre Spojené štáty. Nechajte ich lietať do vesmíru na ich metlách, vyhlásil šéf Roskosmosu (TASR)

19:47 Euro je voči doláru najslabšie za takmer dva roky, pod obrovským tlakom je ruský rubeľ. Negatívny vplyv na euro má aj zníženie očakávaní týkajúcich sa sprísňovania menovej politiky v eurozóne (TASR)

18:45 Mierové rokovania sa skončili. Ukrajina nedosiahla výsledky, ktoré očakávala. Avšak strany sa dohodli na vytvorení humanitárnych koridorov. Pokračovať budú tretím kolom. (Guardian)

18:44 Ruský nálet v Černihive zasiahol obytnú časť, zahynulo 22 až 33 ľudí. Počet obetí sa môže ešte zvýšiť, keďže záchranári pokračujú v prehľadávaní trosiek domov, aby z nich vytiahli telá (TASR)

18:28 Putin v prejave vyhlásil, že Rusi a Ukrajinci sú „jeden národ" a pochválil ruských vojakov. Putin okrem iného povedal, že Ukrajinci sú „ohrozovaní a sú im vymývané mozgy" (TASR)

18:10 Vláda daruje Ukrajine vojenský materiál v hodnote 6,27 milióna eur (TASR)

18:10 Putin je obeťou vlastného systému, hovorí človek, ktorý kedysi pre neho písal prejavy (TREND)

18:00 Rusi sa zbavujú rubľa. Záujem o kryptomeny v Rusku výrazne stúpa(TREND)

17:20 Lukoil volá po rýchlom skončení konfliktu. Ide o druhého najväčšieho producenta ropy. (Independent)

17:10 Zelenskyj varoval, že ak Ukrajina padne, na rade budú pobaltské štáty (TASR)

16:40 Ruské firmy vo veľkom otvárajú účty v čínskych bankách. V Moskve pôsobia pobočky najväčších čínskych bánk.(Reuters)  

16:35 Plán zaútočiť na Ukrajinu sa v hlavách ruských politikov nezrodil zo dňa na deň. Rusko na Ukrajine predovšetkým bráni svojich občanov, povedal poslanec Štátnej dumy (TREND)

16:30 Ruského generála údajne zabil ukrajinský sniper. Má ísť o generál majora Andreja Suchovjetskeho. (Independent)

16:00 Trápi ich sivá ekonomika a žijú v tieni úspešných. Vojna mieša karty, mnohí chcú do EÚ roky. Udeliť Ukrajine štatút kandidáta na vstup do EÚ žiada osem krajín, súhlasiť ale musia všetci. (TREND)

15:49 Prokremeľská propaganda v médiách je neprijateľná, povedala Milanová. Európska únia prijala sankcie proti Rusku v oblasti dezinformácií a manipulácií s informáciami (TASR)

15:37 Ruský nálet v Černihive zasiahol školy a domy, zahynulo 9 ľudí. Gubernátor uviedol, že počet obetí potvrdili záchranári, pričom dodal, že na mieste stále ,,pokračujú záchranné práce" (TASR)

15:15 Situácia v Kyjeve je náročná, avšak pod kontrolou, hovorí Kličko (TASR)

15:15 Macron Putinovi: „Klameš sám seba". Rusko to vyjde draho, krajina skončí izolovaná a oslabená povedal v 90-minútovom rozhovore. (Telegraph)

15:10 Ekonomické sankcie ničia nemeckú ekonomiku. Tvrdí, nemecký ekonomický minister Robert Habeck, ktorý prisľúbil firmám ďalšiu pomoc (Telegraph)

15:05 Ukrajinský parlament chválil možnú konfiškáciu ruských aktív. Vláda bude môcť navrhnúť aktíva na znárodnenie. (Telegraph)

15:00 Ruský export ropy klesol asi až o tretinu. O zhruba o 1,5 milióna barelov ropy denne a milión barelov rafinovaných produktov. Rusko vyváža zhruba 4,7 milióna barelov ropy a 2,8 milióna barelov produktov denne. Dôvod prečo je problém s predajom ropy. (Energy intelligence)

14:50 Poľsko zvýši svoje výdavky na zbrojenie na 3 % HDP. Zároveň navýši počet armádnych dobrovoľníkov na 300-tisíc. (Bloomberg) 

14:40 Putin: Cieľ bude dosiahnutý v každom prípade. Povedal to Macronovi ruský prezident (Telegraph) 

14:20 Na Rusko padla železná opona. Krajina čelí ťažkej kríze po najbližšie tri roky, povedal to miliardár Oleg Deripaska. (Bloomberg) 

14:15 Biden žiada kongres o pomoc Ukrajine v objeme 10 miliárd dolárov (Bloomberg) 

14:10 IEA neodporúča európskym krajinám podpisovať s Gazpromom nové dohody. Medzinárodná energetická agentúra by v snahe zredukovať závislosť na ruských energiách nemali podpisovať s Gazpromom nové zmluvy. (FT)

14:08 Roskozmos prestane dodávať do USA raketové motory v odplate za sankcie. Nech si lietajú s niečím iným, napríklad na metle, povedal Rogozin v ruskej štátnej televízii (ČTK)

14:05 Estónska nákladná loď v Odese sa potopila po výbuchu (Guardian)

14:00 Google pozastavuje funkcie svojich máp na Ukrajine. Inváziu ukázali ako dopravnú zápchu. Dcérska spoločnosť Alphabet potvrdila, že vypla niekoľko nástrojov služby Mapy Google, ktoré poskytovali informácie o podmienkach dopravy a rušnosti konkrétnych miest (TREND)

13:36 Ceny uhlia na európskom trhu stúpajú na historické rekordy. Európa a jej spojenci zaviedli proti Rusku sankcie za jeho inváziu na Ukrajinu (ČTK)

13:25 Naši vojaci sú hrdinovia, hovorí Peskov. Rusko neplánuje zaviesť stanné právo (TASR)

13:04 Ruská Štátna duma: Neposielajte zbrane na Ukrajinu, ktorá sa za tri týždne úplne zmení. Moskva tvrdí, že nie je čas prerušovať dialóg a pokúšať sa viesť ekonomickú vojnu proti Rusku (TASR)

12:40 Dnešné mierové rozhovory majú začať o 13:00 (Telegraph)

12:35 VW odstaví produkciu v Rusku. Spraví tak podobne ako BMW a Mercedes. (FT)

12:15 IKEA zastavuje svoje operácie v Rusku a Bielorusku. Dotkne sa to 17 obchodov a 15-tisíc zamestnancov. (Telegraph)

11:50 Strela zasiahla nákladnú loď v černomorskom prístave. N alodi pod vlajkou Bangladéža zahynul jeden človek. (Guardian)  

11:40 Škoda zastaví všetky svoje ruské aktivity (ČTK)

11:39 Británia rozširuje sankcie voči Rusku, sú zamerané na letecký a vesmírny priemysel (TASR)

11:23 Orbán: Rusko bude existovať aj po vojne, EÚ aj Maďarsko budú mať svoje záujmy. Premiér zdôraznil, že Maďarsko nevetovalo sankcie proti Rusku a že záujmom Maďarska je mier (TASR)

11:20 EÚ príjme prihlášky Gruzínska Moldavska do EÚ (FT)

11:15 Francúzsko zaisťuje jachtu Putinovmu blízkemu poradcovi. Igor Sešin, šéf Rosneftu, prišiel v stredozemnom mori o svoju jachtu. (Telegraph)

11:15 Ruský prezident Vladimír Putin má rysy psychopata, tvrdí expert. Mnoho komentátorov vykladá skutočnosť, že Putin povýšil pripravenosť jadrových síl krajiny do „zvláštnej bojovej pohotovosti", ako známku jeho nestability (ČTK)

11:14 Britské ministerstvo obrany vydalo správu o priebehu vojny na Ukrajine. Charkov, Černihiv a Mariupol sú napriek intenzívnemu ostreľovaniu ruských vojsk stále v ukrajinských rukách

11:05 Rusko obviňuje západ zo zvažovania jadrovej vojny, tvrdí to minister zahraničia Sergej Lavorov. Dodal, že Rusko nad jadrovou vojnou neuvažuje. (Telegraph) 

10:55 Rusko zvažuje možnosť zavedenia výnimočného stavu. Myslí si to EÚ. (Telegraph) 

10:50 Rusko sa teoreticky môže zachrániť vďaka čínskym dlhopisom. Má v nich miliardy dolárov (ČTK)

10:45 Niektoré čínske banky prestali obchodovať s rubľom. Hodnota rubľa voči čínskemu juanu poklesla na nižšiu úroveň v histórii. V reakcii prestali niektoré čínske banky obchodovať s rubľom. (Bloomberg) 

10:40 EÚ zvažuje vypnúť niektoré bieloruské banky zo Swiftu. (Telegraph) 

10:35 Rusko používa na Ukrajine termobrické strely, tvrdí britský štátny tajomník obrany. (Telegraph) 

10:25 Bohatí Rusi utrácajú za luxus, aby sa im úspory netopili pred očami. Generálny riaditeľ talianskeho klenotníctva Bulgari SpA uviedol, že sa v posledných dňoch zvýšil predaj v ruských obchodoch (TASR)

10:24 Vojna otriasa nielen celým svetom, ale aj finančnými trhmi, panika však nie je na mieste (TASR)

10:10 Cena zemného plynu atakuje 200 eur. Ceny zemného plynu v Holandsku ďalej rastú. Získali 20 % a dosahujú úroveň 198 eur. (Bloomberg) 

10:05 Ruský rubeľ prepadá na rekordné úrovne. Po znížení ratingu krajiny na junk stráca 10 % a klesá k úrovni 117 za dolár. (Telegraph)

10:00 Kryptomeny Rusku zrejme nepomôžu významne oslabiť sankcie. Ako alternatíva k tradičnému finančnému systému kryptomeny plnohodnotne nepomôžu

09:53 Štyri ruské bojové lietadlá narušili vzdušný priestor Švédska. Podľa oznámenia ,,narušenie" trvalo krátko, ale museli vzlietnuť švédske stíhacie lietadlá Jas 39 Gripen, aby zdokumentovali a odfotografovali dve bojové lietadlá Su-24 a dve bojové lietadlá Su-27. (TASR)

09:34 Súd v Haagu otvoril vyšetrovanie možných vojnových zločinov na Ukrajine. Do vyšetrovania sa zahrnú všetky minulé aj súčasné obvinenia z vojnových zločinov

09:25 USA presunuli plánovaný test jadrovej rakety, aby sa vyhli nedorozumeniu. USA neuviedli svoje jadrové zbrane do pohotovosti v reakcii na krok ruského prezidenta, ktorý Kirby označil za nebezpečný a zbytočný (TASR)

09:10 Ruský biznismen ponúka milión dolárov za zatknutie Putina. Chce denacifikovať Rusko (TREND)

09:05 Podľa OSN zahynulo na Ukrajine už takmer 230 civilistov vrátane 15 detí. Skutočné čísla môžu byť o poznanie vyššie (TASR)

09:00 Drahšia ropa a ďalšie komodity sú len prvou reakciou na vojnu (komentár)

08:50 Ukrajina prekazila zákerné plány Ruska, ktoré sa pripravovali roky, tvrdí Zelenskyj

08:45 Komodity opäť najvyššie od roku 2014. Za  tento rok cena S&P GSCI indexu vzrástla o 37 percent (FT)

08:40 Od začiatku ruskej invázie ušlo z Ukrajiny pred vojnou už milión ľudí. OSN predpokladá, že Ukrajinu celkovo opustia až štyri milióny ľudí (TASR)

08:35 Svetová banka zastavuje všetky svoje projekty v Rusku a Bielorusku. V Rusku v súčasnosti prebiehajú štyri projekty Svetovej banky v hodnote 370 miliónov dolárov (TASR) 

08:30 Ratingová agentúra Moody’s znížila dlhodobý rating ruského zahraničného dlhu na junk. K podobnému kroku pristúpil aj Fitch. (Bloomberg) 

08:25 Nemecko doručí Ukrajine ďalších 2 700 protilietadlových striel. (Telegraph)

08:20 Pod sankcie sa môže dostať aj India. Dôvodom je nákup ruského obranného systému S-400 a nezáujem podporiť konanie západu, povedala Bidenova administratíva. (Independent) 

08:15 V Dominikánskej republike ostalo zaseknutých 15-tisíc ruských turistov. (Guardian) 

08:10 Ruské jednotky v napredovaní na Kyjev spravili iba malý pokrok, tvrdí britské ministerstvo obrany. (Guardian)

08:05 Londýnska burza zastavuje obchodovanie s 27 ruskými titulmi. Po masívnom prepade sa už ruské spoločnosti nebudú dať obchodovať. (FT)

08:00 Cena ropy sa blíži k úrovni 120 dolárov za barel. Vzrástla o ďalších 5 %. Za posledný rok je vyššie o polovicu. (FT)

07:55 Cena pšenice rastie o 13 % na viac ako 11 dolárov za bušel. Rusko a Ukrajina vyvážajú 30 % globálneho exportu. (FT)

07:50 Nemecko zhabalo ruskú superjachtu. Nemecké úrady v Hamburgu zaistili jachtu miliardára Usmanova za 600 miliónov dolárov. (Telegraph)

07:45 Ruská armáda obsadila Cherson. (Telegraph)

07:40 Ruská centrálna banka zaviedla 30-% poplatok za nákupy devíz. (Guardian)

07:35 Západné sankcie obmedzili 80 % aktív ruskej centrálnej banky. (Guardian)

07:30 Prijať Ukrajinu do EÚ? Nejde o vojnové zásluhy, siahať po ekonomických skratkách môže byť risk (TREND)

Staršie správy