Dopravný podnik Bratislava (DPB) hľadá nových vodičov autobusov. Pre zabezpečenie komfortnej prevádzky by ich potreboval prijať zhruba šesťdesiat.

Slovenskí i zahraniční dopravcovia dlhodobo riešia problém s nedostatkom profesionálnych vodičov a pretrvávajúca neistota v súvislosti s pandémiou ochorenia covid-19 to podľa DPB prehĺbila.

Lákajú na plat aj benefity

Dopravca sa ich snaží osloviť aj viacerými benefitmi ako preplatenie kurzu na rozšírenie vodičského oprávnenia, nadčasov aj nad rámec zákona, pomoc s ubytovaním či odmena za odporučenie „kamaráta".

„Vodiči DPB si môžu zarobiť od 1 300 až do 1 800 eur v hrubom. Nástup je ihneď," informoval hovorca mestského dopravcu Martin Chlebovec s tým, že ponúkajú stabilnú prácu s dlhoročnou tradíciou a záujemcov prijmú do svojich radov nielen do trvalého pracovného pomeru, ale aj na kratšie úväzky.

Pracovný trh v súčasnosti podľa šéfa DPB Martina Rybanského neponúka také množstvo profesionálne vyškolených vodičov. Všetkým záujemcom dopravca preplatí náklady na školenia a vodičský preukaz si môžu spraviť v jeho podnikovej autoškole.

Pracovné kritériá

„Vítaní sú u nás všetci, a to bez rozdielu nadobudnutých skúseností," skonštatoval Rybanský. Kritériom pre prijatie je však minimálny vek 24 rokov, vodičský preukaz minimálne skupiny B, bezúhonnosť, odborná, zdravotná a psychická spôsobilosť.

V Bratislavskom kraji pred pár týždňami spustil náborovú kampaň na nových vodičov autobusov aj dopravca Arriva, ktorý od 15. novembra prevezme od spoločnosti SLovak Lines prevádzku regionálnej autobusovej dopravy v kraji.

Mestský autobus SOR NS diesel
Neprehliadnite

Mesto Bratislava nakúpi pre svoju MHD 80 dieslových autobusov. Tender vyhral SOR