„Hlavným dôvodom, prečo pristupujeme k zmene označovania trolejbusových liniek už teraz, je nevyhnutnosť prenechania číselného radu 201 – 212 pre regionálne linky.

V polovici novembra totiž v integrovanej doprave pribudnú nové linky na Záhorie, ktoré budú používať niektoré z uvoľnených čísiel,“ uvádza Dopravný podnik Bratislava (DPB) na svojom webe.

Prechodný polrok

DPB si stanovil prechodné polročné obdobie, v rámci ktorého budú jednotlivé linky označované duálne, čiže starým aj novým číslom ako v cestovom poriadku, tak aj za predným sklom vozidiel.

Podnik sa pri prečíslovaní snažil zachovať posledné číslo, napríklad linka 201 sa mení na 71, linka 204 sa zmení na 64. Niektoré boli premenované podľa existujúcich nočných liniek, na ktoré nadväzujú, napríklad 207 sa zmení na 47 podľa linky N47.

Na snímke žena s dáždnikom nastupuje do trolejbusu počas dažďa v bratislavskej mestskej časti Podunajské Biskupice v pondelok  17. mája 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Bratislava sa pustí do celomestského sčítania cestujúcich MHD

„K prečíslovaniu trolejbusových liniek pristúpime už 1. novembra aj vzhľadom na to, že v tomto čase, počas pandémie, je v Bratislave výrazne menej turistov, a teda zmenu čísel bude možné zapracovať aj do budúcoročných turistických materiálov,“ informuje DPB.

Nákup nových hybridov

DPB plánuje nákup nových hybridných trolejbusov a viaceré dnešné autobusové linky plánuje pretransformovať na trolejbusové. Nebude viac potrebné rozlišovanie čísel autobusových a trolejbusových liniek.

Mestský autobus SOR NS diesel
Neprehliadnite

Mesto Bratislava nakúpi pre svoju MHD 80 dieslových autobusov. Tender vyhral SOR

„Už dnes je štvrtina trolejbusových liniek označovaná v „autobusovom“ číselnom rade – ide o linky 33, N44, N47 a N72. Od novembra k nim pribudnú aj ostatné trolejbusové linky a označovanie tak bude jednotné pre trolejbusy aj autobusy,“ uvádza DPB.

Nové označenie liniek MHD Bratislava

Súčasné číslo linky                Nové číslo linky
33                                               33
201                                             71
202                                             72
203                                             44
204                                             64
205                                             60
207                                             47
209                                             49
210                                             40
211                                             45
212                                             42