Minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) si netrúfa predikovať, ako bude vyzerať rok 2022 pre cestovný ruch. Pandémia sa totiž vyvíja každým dňom. Verí, že spoločnou zodpovednosťou a dodržiavaním opatrení dosiahneme čo najskorší návrat do ,,normálneho života". Šéf rezortu dopravy to uviedol v rozhovore pre TASR.

Analýza ďalšej pomoci

Doležal zdôraznil, že ministerstvo dopravy aktívne komunikuje s organizáciami cestovného ruchu a podnikateľmi, napríklad so Zväzom cestovného ruchu SR či Asociáciou hotelov a reštaurácií Slovenska. ,,Na základe našich spoločných rozhovorov dobre poznáme situáciu v regiónoch a dokážeme tak zanalyzovať všetky možnosti ďalšej pomoci," skonštatoval.

Na snímke zľava minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (nominant Sme rodina) a generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS)  Vladimír Jacko počas tlačovej konferencie k rozhodnutiu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) zrušiť súťaž na rýchlostnú cestu R2 Košice Šaca - Košické Olšany 21. decembra 2021  v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Doležal nevyužil svoju kompetenciu skontrolovať súťaž na R2

Poznamenal, že toto leto bolo z pohľadu domáceho cestovného ruchu lepšie ako minulé, najmä Slováci trávili dovolenku doma, výpadok zahraničných turistov sa však nedá nahradiť. ,,Plne si tiež uvedomujem, že leto je iba časť roka a ďalšie mesiace boli výrazne horšie, preto aj dnes môžu podnikatelia žiadať o pomoc z našich schém, a to aj spätne, od začiatku pandémie," podotkol Doležal.

Segment krváca

Podľa vlastných slov si súčasne uvedomuje, že pre podnikateľov v cestovnom ruchu alebo gastre by bolo najlepšie, keby mohli byť ich podniky otvorené. ,,Niektorí podnikatelia ´melú´ z posledného, tento segment krváca. V tomto však rešpektujeme názory odborníkov, čiže hygienikov a epidemiológov," dodal minister.

Na snímke je minister dopravy Andrej Doležal počas rokovania vlády na ktorej sa schválili nové opatrenia  voči lockdownu ktoré budú platiť od 10. decembra.
Neprehliadnite

Doležal: Otvorenie reštaurácií pre OP bude témou, keď sa situácia stabilizuje