Bitcoin sa v stredu ráno zotavil z poklesu spôsobeného obavami zo sprísnenia regulácie v USA a dostal sa na 1-týždňové maximum. Na trhu totiž opäť vzrástol rizikový apetít. Cena najväčšej a najznámejšej kryptomeny v stredu ráno v Londýne vzrástla o 7 percent a opäť sa dostala nad 50-tisíc dolárov (41 569,67 eura). Od začiatku roka si bitcoin pripísal viac než 70 percent.

Bitcoin v utorok (2. 3.) klesol až na 47 341 dolárov. Dôvodom boli slová Garyho Genslera, kandidáta na šéfa americkej komisie pre burzy a cenné papiere SEC, týkajúce sa jeho regulácie. Gensler v rámci svojho vypočúvania v Senáte uviedol, že zabezpečenie trhu s kryptomenami proti podvodom a manipulácii je úlohou burzového dohľadu.

Euro
Neprehliadnite

Vyhliadky eura sú pozitívne. Silný kurz však môže oslabiť pomalé očkovanie a bitcoin

Gensler bol počas administratívy Baracka Obamu šéfom komisie pre obchodovanie s termínovanými kontraktmi na komodity CFTC. Je považovaný za advokáta digitálnych aktív.

„Aj keď bitcoinový trh rýchlo zareagoval na jeho slová, Gensler sa o bitcoine a kryptomenách vyjadril prevažne pozitívne," uviedol šéf firmy Ava Labs John Wu. „Verím, že nová administratíva podporí inovácie v oblasti blockchainu, kryptomien a digitálnych aktív a neudusí ich," dodal.