Dnes je to Nitra, o týždeň či dva to môžu byť ďalšie slovenské mestá a okresy. Situácia s covidom sa totižto prudko zhoršuje.  

Kým epidemiológovia a lekári dlhé týždne volali po tvrdom lockdowne, Matovičova vláda nespravila takmer nič. Politikárčila a na sviatky prijala iba mäkké opatrenia. Následky sa dostavili začiatkom roka. Nitra je príkladom.

Teraz prichádza I. Matovič ako rytier na bielom koni, aby situáciu zachránil. Ako ináč – so svojimi modrými papierikmi, bez ktorých nebude ľuďom v Nitre umožnené ísť do práce.

Slovenský premiér stále nechápe vážnosť situácie. Veľmi dobre však chápe, že sa z problémov potrebuje vyviniť. A tak tradičným štýlom útočí na všetkých dookola.

Coronavirus - Tue Jan 5, 2021
Neprehliadnite

Británia potvrdila obavy, že lockdown bude trvať do zaočkovania populácie

Okrem prezidentky a Richarda Sulíka si našiel aj na nového nepriateľa. Sú ním súkromné nemocnice. Tie vraj dostatočne nepomáhajú nemocniciam štátnym v boji s covidom.

V skutočnosti je to ale trocha inak. Problém je v tom, že neexistuje koordinácia riadenia nemocníc. Kde je bojová miestnosť ministra zdravotníctva, kde sa rozhoduje o alokovaní kapacít v jednotlivých slovenských nemocniciach?

Kde je covidový krízový štáb, ktorý hodnotí dáta v reálnom čase a prispôsobuje mu regionálne kapacity? Kde je vôbec niekto, kto riadi epidémiu?

Po fiaskach, aké bolo možné vidieť pri príprave na druhú vlnu epidémie, organizovaní celoplošného testovania či vôbec prijímania epidemiologických opatrení je zrejmé, že na Slovensku sa všetko robí na kolene. Minister zdravotníctva sám obvoláva nemocnice a organizuje presuny pacientov.

Benjamin Netanyahu
Neprehliadnite

V Izraeli sa napriek zaočkovaniu nakazili covidom stovky ľudí. Vakcinácia si vyžaduje opatrnosť

Chaos v krízovom manažmente covidu pokračuje nezmeneným tempom. Igor Matovič a Marek Krajčí nemajú ani najmenšie manažérske zručnosti, aby dokázali situáciu úspešne riadiť.

A tak prichádza postupný rozvrat zdravotnej starostlivosti v krajine. Jediné, čo premiér opäť ukázal, je schopnosť hodiť vinu z vlastného zlyhania na niekoho iného. Nájsť nepriateľa a zmesou poloprávd a klamstiev sa snažiť presvedčiť verejnosť o svojej pravde - to mu ide stále dobre.  

Prešlo prvých pár dní roka a I. Matovič si nabíja náboje na presadzovanie plánov znárodňovania slovenského zdravotníctva. Ako keby úspešné zdravotníctvo bolo niekedy o budovách či peniazoch. Je o šikovných a motivovaných ľuďoch. A mnohí z nich ostali jeho prístupom sklamaní.