Predplatiť TREND
Predplatiť TREND

#Marek Krajčí

Exminister zdravotníctva Rudolf Zajac pracoval na štúdii podľa ktorej Slovensko nezvládlo pandémiu covidu.

ROZHOVOR s exministrom zdravotníctva ZAJACOM: Čo VŠETKO robilo Slovensko ZLE v boji s COVIDOM?

Generálna prokuratúra ide na základe štúdie ´Nadúmrtnosť na COVID-19´ od poradenskej firmy Pažitný & Kandilaki preveriť, či v súvislosti s manažmentom pandémie ochorenia covidu nenastalo konanie, ktoré by zakladalo trestnú zodpovednosť. V ohrození teda môžu byť slovenskí politici. Na štúdii, ktorá odhalila, že pri lepšom manažovaní pandémie sa mohli zachrániť tisícky životov, pracoval aj exminister zdravotníctva Rudolf Zajac. Ten si v našom rozhovore nedával servítku pred ústa a spomenul pochybenia konkrétnych politikov.

Predseda vlády Eduard Heger a minister financií Igor Matovič (OĽANO) ohlásili na sobotu tlačovú konferenciu s názvom „Ľudí v štichu nenecháme“.
Plus JEDEN DEŇ Z domova 17.12. 2022 11:00

TOP 13 MOMENTOV vlády Matoviča a Hegera: Na tieto KAUZY, ŠKANDÁLY a PROBLÉMY nezabudneme!

Vlády koalície v zložení OĽaNO, Sme rodina, Za ľudí a donedávna aj SaS neprežili ani celé tri roky. Za ten čas prešli svet a Európa vrátane Slovenska rôznymi krízami, ktoré ovplyvňovali životnú úroveň občanov. Politickí lídri do toho však často zamiešali aj osobné spory a riešenia problémov išli nabok. Koalícia na čele s Igorom Matovičom (49) preto zažila množstvo káuz, škandálov a teraz si už spievajú labutiu pieseň.

Minister financií a šéf OĽANO Igor Matovič (vľavo) sa arogantne vyjadril na adresu poslankyne SaS Jany Bittó Cigánikovej (vpravo). Tá mu to dnes vrátila aj s úrokmi.
Plus JEDEN DEŇ Z domova 13.11. 2022 15:44

Bittó Cigániková a Marek Krajčí vo vzácnej ZHODE, liberálkaka PORIADNE naložila Matovičovi

Niet inej cesty, než je dohoda s lekármi. Ak sa memorandum navrhnuté ministerstvom zdravotníctva trochu spresní, mali by ho lekári podpísať. Zhodli sa na tom poslanci Jana Bittó Cigániková (SaS) a Marek Krajčí (OĽANO) v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo. Nechceli hovoriť o iných možných riešeniach, kolaps zdravotníctva nepripúšťajú. Nepovažujú za dobré ani vyhlásenie núdzového stavu pre zdravotníctvo.

Na snímke je slovenský minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.
Exkluzívne Rozhovor
Plus JEDEN DEŇ Z domova 12.11. 2022 7:00

Lengvarský EXKLUZÍVNE o výpovediach lekárov a vzťahoch s Matovičom: Už nechce moje odvolanie!

Už len pár dní zostáva do konca novembra, kedy lekárom uplynú výpovedné lehoty a slovenským nemocniciach reálne hrozí, že zostanú bez 2100 lekárov. Na čo sa majú pripraviť pacienti a prečo Lekárske odborové združenie (LOZ) stále odmieta snahy ministerstva o zmierenie? Šéf rezortu Vladimír Lengvarský (53) v exkluzívnom rozhovore tiež prezradil, že nie všetky návrhy Igora Matoviča sú zlé a či sa nebojí, že ho odpočúvajú.


Video