Predplatiť TREND
Predplatiť TREND

#Marek Krajčí

MAREK KRAJČÍ Zdroj: tasr

Načo chodí poslanec Krajčí rokovať o nemocniciach? Vraj ho požiadal...

Načo tam chodí? Bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí sa zúčastňuje na rokovaniach o výstavbe a rekonštrukcii nemocníc, na ktoré má ísť miliarda z európskeho Plánu obnovy. “Bol na viacerých stretnutiach,” vyhlásila pre PLUS 7 DNÍ Martina Antošová, ktorá pracuje ako poradkyňa na ministerstve zdravotníctva, kde spolupracuje na príprave strategických dokumentov. Prítomnosť Krajčího podľa nej nie je v poriadku.

Odovzdanie prvej etapy Tkanivového zariadenia NÚDCH

Slovensko dostane MILIARDU eur na zdravotníctvo: Bude mať TÝCHTO 5 miest novú nemocnicu?

Kde budú stáť nové nemocnice a ktoré sa dočkajú obnovy za miliardu eur z Plánu obnovy, stále nie je jasné. Hoci Plán obnovy je schválený už rok, minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) verejnosti ešte stále neukázal konkrétne projekty a vyhlásené nie sú ani výzvy. Lengvarského údajne brzdí Igor Matovič s Markom Krajčím (obaja OĽaNO), ktorí nechcú dať peniaze do neštátnych nemocníc, čo by vraj  znamenalo, že ukrátení budú hlavne pacienti v regiónoch.

Krajčí radí vláde v dôležitej otázke.

Marek Krajčí (48) rok po svojom odchode z ministerstva: Stále riadi zdravotníctvo? Tu je dôkaz!

Postaviť a sprevádzkovať úplne nové nemocnice, zrekonštruovať tie staré a rozšíriť kapacity o stovky lôžok. To sú v skratke úlohy, ktoré musíme splniť do konca roka 2025, za čo dostaneme z Európskej únie (EÚ) 1,2 miliardy eur. Viacerí odborníci sa zhodujú, že to už nestihneme a peniaze nám prepadnú. Pochybiť mal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (52) a v kuloároch sa už šepká o jeho výmene. Dôležité rozhodnutie o miliarde vraj teraz opäť závisí od exministra Marka Krajčího (48).

Premiér Eduard Heger (vľavo) a minister financií Igor Matovič (vpravo) v čase, kedy oznámili, že si počas koaličnej krízy vymenia funkcie.

Čo viete o Hegerovej a MATOVIČOVEJ vláde? Tak tento kvíz ZVLÁDNE len skutočný PROFÍK!

Pred viac ako dvomi rokmi nastal na Slovensku doslova šok. Dlhé roky vládnuci Smer nahradilo po voľbách 2020 na pozícii najmocnejšej strany hnutie OĽANO Igora Matoviča. Obyčajní ľudia vytvorili s ďalšími stranami pomerne širokú vládnu koalíciu, ktorá sa už ale otriasala v základoch. Vláda prešla zmenami, snažila sa urobiť veľa dobrého, ale tiež znáša aj veľkú vlnu kritiky.

Profesor Viliam Donič nešetrí kritikou

Kritika vedca: Pľúcnych ventilátorov máme dosť, prečo potom zomierajú v nemocniciach ľudia?

Kam sa vyparili? Osud pľúcnych ventilátorov je v ostatných dňoch často preberanou témou. Prístrojov, ktoré sú pre pacientov s Covidom - 19 neraz poslednou iskierkou nádeje pre ich poškodené pľúca, nie je dostatok. Ich obsadenosť je v niektorých nemocniciach už stopercentná. Spoluautor prevratnej metódy na princípe ktorej fungujú nové ventilátory vyrábané u nás v Starej Turej Viliam Donič nešetrí kritikou a hovorí, že nie všetky sa využívajú, na niektoré sadá prach v kútoch oddelení.


Video