Predplatiť TREND
Predplatiť TREND

#Marek Krajčí

... Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Predavači, vodiči MHD a mnohí ďalší sa môžu prihlásiť na očkovanie: Má to však malý háčik!

Na očkovanie vakcínou od spoločnosti AstraZeneca sa môžu už prihlásiť okrem učiteľov aj predavači, sprievodcovia a vlakvedúci v osobnej železničnej doprave, vodiči hromadnej dopravy, taxikári, kontrolóri mestskej hromadnej dopravy a palubný personál lietadla. Má to však jeden háčik. Zaočkujú iba ľudí od 18 do 55 rokov.

V najbližších týždňoch dostaneme oveľa menej vakcín ako bolo v pláne.

Pravda o dodávkach vakcín na Slovensko: Príde nám len polovica z toho, čo sľúbili!

Chceme očkovať, no už nemáme čím. Minimálne dvaja z troch výrobcov, ktorí dodávajú vakcíny na Slovensko, ohlásili meškanie. Do našich nemocníc tak nedorazia stovky tisíc ampuliek. Slovensko tak na týždeň pozastaví očkovanie prvou dávkou. Pritom práve vakcinácia nám už prináša prvé výsledky. Nemocnice hlásia klesajúce počty starších ľudí, ktorí boli zaočkovaní ako prví.

Krajčí chystá jasné pravidlá pre lekárov, ako postupovať v kritických situáciách.

Kritická situácia v nemocniciach: TAKTO sa budú lekári rozhodovať, komu dajú posledný prístroj!

Čo deň, to nový rekord v počte hospitalizovaných pacientov. V utorok bol počet ľudí v našich nemocniciach – s ochorením COVID–19 alebo podozrením naň – 4 017. Z viacerých nemocníc sa ozývajú hlasy, že už sme v rovnakej situácii, akú vlani na jar zažilo talianske Bergamo. Lekári stoja pred najťažšou voľbou – koho ešte zachrániť a koho už nie. Ministerstvo už pripravuje pre lekárov návod, ako v týchto extrémnych situáciách postupovať.


Video