Empatia a transparentnosť sú vlastnosti, ktoré robia z manažéra dobrého lídra. Predseda predstavenstva odevnej značky Alex Mill a bývalý šéf spoločností Gap a J.Crew Mickey Drexler má v komunikácii na pracovisku jasno. V rozhovore pre LinkedIn uviedol, že formálny titul „pán“ odmieta, bez ohľadu na kontext.
„Nikto ma nemôže volať ‚pán'. Je mi jedno, kto to je,“ povedal s tým, že oslovenie odporuje jeho vedeniu založenému na rovnosti a priamom kontakte. „Aj v reštauráciách hovorím, aby ma volali Mickey. Chcem, aby sa necítili podradní.“
M. Drexler má za sebou dlhú kariéru – od oživenia značky Ann Taylor a premeny Gap na firmu s obratom 14 miliárd dolárov až po založenie značiek Old Navy a Madewell. Dlhé roky pôsobil aj v predstavenstve spoločnosti Apple. Napriek týmto úspechom zdôrazňuje, že sa necíti nadradený bežnému zamestnancovi. Myslí si, že rovnaký prístup by mali mať aj ostatní lídri.

Bez jednej, no extra dôležitej záležitosti životopis radšej ani neposielajte
„Musíte byť napojení na tím. Nemôžete byť zavretí vo veži zo slonoviny. V byrokracii ani v kancelárii sa nič nenaučíte,“ povedal M. Drexler, pričom vyjadril aj nechuť k samotnému pomenovaniu „CEO“, ktoré podľa neho nesie zlú konotáciu.
Manažéri, ktorí sa so zamestnancami pravidelne rozprávajú, žiadajú ich o spätnú väzbu či sa len občas opýtajú, ako sa im darí, posilňujú ich rozvoj a vysielajú jasný signál, že na ľuďoch im záleží. Podľa prieskumu Pew Research Center z marca 2023 zamestnanci čoraz viac oceňujú osobný vzťah s nadriadenými. Deepali Vyasová z poradenskej spoločnosti Korn Ferry podľa CNBC uviedla, že zamestnanci by mali vyhľadávať šéfov, ktorí dokážu flexibilne reagovať a podporujú ich profesionálny rast.
Ďalšie dôležité správy
