Fakt, že informácie o pripravovanej novinke kolovali už celé dni pred jej oficiálnou premiérou na internete dajme bokom. Mnoho vecí sa potvrdilo, iné boli nepresné. Galaxy S10 je teraz tu a týmito parametrami a funkciami chce bojovať s konkurenciou, ktorá bude tento rok silná. Viac sa ukáže už o pár dní na veľtrhu MWC v Barcelone.

Pozrite si celú galériu:

Na deravý displej si bude treba zvykať

Samsung Galaxy S10 je s rozmermi 150 x 70 x 7,8 mm takmer rovnako veľký ako Galaxy S9. Vďaka ešte tenšiemu rámu má však zakrivený displej s uhlopriečkou až 6,1 palca. Hmotnosť je 157 gramov.

Druhá verzia je Galaxy S10+, ktorá má uhlopriečku rovnako ako napríklad Galaxy Note 9 až 6,4 palca. Ale oproti spomenutému súrodencovi je znova o pár milimetrov užšia, kratšia aj tenšia. Dokonca je o chlp menšia aj ako 6,2-palcový Galaxy S9+. S10+ má hmotnosť 175 gramov.

Galaxy S10 je tu v troch edíciách. Pridal tretí fotoaparát aj dieru v displeji

Samsung Galaxy S10 Zdroj: Marián Biel

Tieto výborné pomery plochy displeja a telefónu si vyžiadali malú daň. Samsung si pre predné senzory a fotoaparáty nevybral výrez, ale dieru. V pravom hornom rohu je pri Galaxy S10 jeden a pri S10+ dvojica objektívov. Ozajstná diera rovno v obrazovke. O pár dní ich predbehol Honor View 20, ktorý sa chváli len 4 mm veľkým objektívom. Samsung ho má trochu širší. Pri Galaxy S10+ je už ale poriadne viditeľný.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa