Galaxy A9 je elegantný kus smartfónu vyššej strednej triedy. Zodpovedá tomu výbava aj cena. Pripraviť sa ale treba na riadnu placku. Osadený je až 6,3-palcovým Super Amoled displejom s Full HD+ rozlíšením 2 220 x 1 080 bodov. Hoci má tenké rámiky, aj tak má celé zariadenie rozmery až 163 x 77 mm. Ergonómiu však zlepšuje pomer strán 18,5:9, takže sa drží a ovláda pomerne dobre. Aspoň v chlapskej ruke.

Galaxy A9: Štyri fotoaparáty nie sú všetko

Zdroj: Samsung

Displeju nemám čo vytknúť, v tejto oblasti Samsung exceluje už dlho. Nemá žiaden výrez, živé farby aj vysoký maximálny jas. Nie je to až taká lahôdka ako napríklad Note 9, ale stále patrí medzi top obrazovky v smartfónoch.

Na spodnej hrane nechýba 3,5mm jack konektor aj USB-C, vpravo je hlavný vypínač a ovládanie hlasitosti, na opačnej strane tlačidlo pre asistenta Bixby. V podstate samsungovská klasika. Hlavný rozdiel je, samozrejme, na zadnej strane.

Na test som mal farebnú verziu nazvanú Lemonade Blue. V praxi to znamená gradáciu z tmavomodrej po svetlo zelenú, čo vyzerá naživo lepšie ako na fotografiách. Uprostred je stará dobrá čítačka odtlačkov prstov a vedľa nej nevšedný slíž so štyrmi očami. A piatym bleskom pod nimi.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa