Virtuálne miestnosti a diskusie na rôzne témy, od spoločenských cez športové až po biznis či zábavu. To je v skratke sociálna sieť Clubhouse, ktorá momentálne zažíva obrovský rozmach. Aplikácia sa stále nachádza v obchode App Store medzi tými najsťahovanejšími, pričom nejaký čas sa už šíri aj českým či slovenským internetom.

Pozvánka za 20 eur

V Českej republike pozná sociálnu sieť zatiaľ výrazne viac ľudí ako na Slovensku. Kým v Česku Clubhouse odhadom používa viac ako 3-tisíc ľudí, na Slovensku sa tento počet pohybuje len v stovkách. Čísla sa však budú rýchlo zvyšovať, nakoľko každý nový užívateľ má k dispozícii dve pozvánky, ktoré môže darovať svojim známym. Sociálna sieť totiž zatiaľ funguje v takzvanej beta verzii a prihlásiť sa môže len osoba, ktorá takouto pozvánkou disponuje. Tento fakt vytvára pocit jedinečnosti, a to je tiež jeden z mnohých ťahákov novej sociálnej siete.

Fakt, že do Clubhousu sa je možné dostať len prostredníctvom pozvánky, priniesol mnohým podnikavým ľuďom nápad na finančné prilepšenie. Pozvánky sa totiž začali predávať na internetových bazároch. Nie je tak žiadnym prekvapením, ak narazíte na pozvánku za 20 dolárov na známom portáli Ebay. Pozvánky sa začínajú predávať aj na najznámejších bazároch na Slovensku. Ich cena sa väčšinou pohybuje od 5 do 20 eur. Pozvánku je však možné získať aj bezplatne v rôznych skupinách, ktoré vznikajú na Facebooku či Instagrame.

Sociálna sieť Clubhouse si postupne hľadá miesto aj v Európe
Neprehliadnite

Sociálna sieť Clubhouse dobýva Európu. Prináša niečo, čo tu ešte nebolo

Herci či podnikatelia

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa