Dell sa tento týždeň do spravodajských headlinov dostal hneď dvakrát. Po prvé, zakladateľ a CEO firmy Michael Dell oznámil, že v spolupráci s investičnou firmou Silver Lake Partners ukončil proces jej stiahnutia z burzy.

V rámci transakcie v hodnote takmer 25 miliárd dolárov M. Dell a jeho partneri odkúpili akcie spoločnosti, s ktorými sa obchodovalo na Nasdaqu. Odchod z burzy má Dellu priniesť pokoj pre realizáciu reforiem. Tie tradičná pécečková firma zúfalo potrebuje, aby sa prispôsobila podmienkam post-PC trhu.

Z úplne iného súdka bola správa, že niektoré nové notebooky Dellu smrdia po mačacom moči. Majitelia mačiek vedia, že to nie je sranda...

Dell pripustil, že tento problém existuje. No poprel, že za zápachom treba hľadať biologické znečistenie. Podľa neho počítače smrdia v dôsledku výrobného procesu, ktorý sa už medzičasom zmenil, takže ďalšie stroje by už mali byť v poriadku aj po čuchovej stránke.

Firma tiež uviedla, že zápach nepredstavuje zdravotné riziko, no zároveň umožnila zákazníkom, aby zaváňajúce ultrabooky vymenili za nové.

Prvé správy o smrdiacich počítačoch, konkrétne ultrabookoch Latitude 6430u, sa objavili ešte v júni. Dell vtedy zákazníkom odporučil, aby si v počítači vyčistili ventilátory. To však problém neodstránilo.

Apple tento týždeň takisto upútal pozornosť v dvoch smeroch. Po prvé, oznámil finančné výsledky za posledný kvartál svojho finančného roka (od začiatku júna do konca septembra).

Pochválil sa v nich rekordnými predajmi iPhonov a medziročným rastom tržieb. No takisto vysvitlo, že mu oproti rovnakému obdobiu vlaňajška klesol čistý zisk.

Práve s novými iPhonmi, ktoré Applu pomohli zlepšiť kvartálne čísla, súvisí aj druhá tohtotýždňová news. Firma Tima Cooka potvrdila, že nové iPhony 5s sa môžu podozrivo rýchlo vybíjať.

Pôvodne sa myslelo, že je to kvôli novému operačnému systému iOS7. Apple vydal opravný balík, ktorý síce vyriešil niektoré iné chyby, ale na tú s batériou žiadny vplyv nemal. Až neskôr sa ukázalo, že ide o hardvérovú záležitosť.

Apple tvrdí, že problém s batériou sa týka len určitých výrobných tranží a „veľmi limitovaného počtu“ mobilov. Dodáva, že sa snaží kontaktovať zákazníkov, aby im telefón vymenil za nový.