Odporúčania pre komplexné skvalitnenie školstva na Slovensku predstavili zástupcovia iniciatívy pod vedením Renáty Hall po troch rokoch výskumu.

„Častá otázka je, kde na zmeny vziať peniaze. Veľkú príležitosť naďalej predstavujú eurofondy, pretože v nasledujúcich rokoch má Slovensko opäť možnosť získať z EÚ stovky miliónov eur, z ktorých je možné tieto odporúčania financovať,“ uviedla líderka projektu Renáta Hall.

Odporúčania smerujú k trom cieľom. Prvým je zvýšenie kvality vzdelávania na všetkých stupňoch od materských až po vysoké školy, vrátane vedy na vysokých školách.

Druhým je zabezpečenie rovnosti príležitostí pre všetky deti, žiakov a študentov, ktorí čelia v prístupe ku vzdelávaniu rôznym prekážkam z dôvodu ich zdravotného či sociálneho znevýhodnenia.

Tretím je dôraz na to, aby sa deti, žiaci, študenti aj učitelia a ďalší zamestnanci cítili v školách dobre, učili sa a pracovali v príjemnom prostredí a pozitívnej atmosfére.

Kto to presadí

Vlani iniciatíva To dá rozum zverejnila Analýzu zistení o stave školstva na Slovensku. Odprezentovala kľúčové problémy školstva, ich príčiny, súvislosti a dopady.

Analýzu založili 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa