Poplatok za pobyt v štátnom karanténnom zariadení ešte neuhradili všetci občania. Ministerstvo vnútra (MV) SR stále priebežne vystavuje faktúry. Dlžná suma predstavuje aktuálne viac ako 674 600 eur z celkovej výšky pohľadávok vyše 1,4 milióna eur, uviedla Michaela Paulenová z tlačového odboru MV SR.

Zdravotníčka počas odberu vzorky na ochorenie Covid-19 pred radnicou v Paríži 31. augusta 2020. Obyvatelia Paríža sa môžu od pondelka dať na viacerých miestach zadarmo otestovať na koronavírus SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19.
Neprehliadnite

Ďalší pandemický rekord. V piatok pribudlo takmer 300 prípadov nákazy novým koronavírusom

Ministerstvo vnútra SR prijalo niekoľko listov od občanov, ktorí pripomienkujú platby faktúr za pobyt v karanténnom zariadení. „Tiež evidujeme žiadosti občanov o odpustenie platby a žiadosti o inú formu pomoci pri vyrovnaní sa s platbami za pobyty v karanténnych zariadeniach,“ doplnila M. Paulenová.

Celkovo absolvovalo štátnu karanténu 23 600 občanov. Umožnili to od 13. marca opatrenia prijaté na spomalenie šírenia nového koronavírusu. Po sprísnení opatrení od 6. apríla ju už občania prichádzajúci zo zahraničia museli absolvovať povinne. Povinnú štátnu karanténu aj takzvanú e-karanténu zrušili 10. júna.