Hnutie Sme rodina podľahlo rétorike opozície, povedal Michal Šipoš (OĽaNO) v rozhlasovej diskusii RTVS Sobotné dialógy.  ,,Po 17 rokoch si už nemôžeme dovoliť prizerať na nemocnice, ako momentálne vyzerajú,“ doda s tým, že pôjdu do toho aj bez Borisa Kollára (Sme rodina).

Slovensko môže prísť o peniaze

Tvrdí, že musia urobiť všetko preto, aby nemocnice zreformovali, opravili a ak treba aj postavili. ,,Musíme robiť všetko preto, aby lekári a sestry neodchádzali do zahraničia a zostávali na Slovensku,“ dodal.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).
Neprehliadnite

Kollár: Reformu nemocníc podporíme po zapracovaní pripomienok z regiónov

Tomáš upozornil, že vláda za ich pôsobenia najskôr schválila, aby sa zbierali dáta a až na základe toho sa rozhodlo, čo bude s nemocnicami. „Táto vláda si nastavila reformu nejakým spôsobom a takto ju odoslala do Bruselu. Čiže, ak teraz pán Kollár tvrdí, že tam má byť niečo prepracované, nie je to možné. Vláda reformu nastavila a buď ju prijme v takejto podobe a dostane peniaze z plánu obnovy, alebo ju bude meniť, respektíve sa ju nepodarí presadiť a Slovensko príde o tieto neopakovateľné peniaze,“ uviedol Tomáš.

Šipoš povedal, že najskôr sa budú zbierať dáta s tým, že ich zber sa bude realizovať aj po budúcoročných komunálnych voľbách.

Rozbuška vo vládnej koalícii

Obaja v krátkosti zareagovali aj na avizovanú prezentáciu daňovo-odvodovej reformy, ktorej prezentáciu ohlásil minister financií SR Igor Matovič (OĽANO). ,,Pevne verím, že Slovensko túto reformu prijme,“ povedal Šipoš na otázku, či nebude návrh ďalšou „rozbuškou" vo vládnej koalícii.

Neprehliadnite

Drucker: Reforma nemocníc je návrat k socialistickému riadeniu. Vytvára podhubie pre korupciu

Tomáš pripomenul, že sami koaliční partneri už skôr upozorňovali na absenciu informácií o reforme, podľa neho ani dnes „nikto netuší, čo to bude“.

Mieni, že daňovo-odvodová reforma bude kopírovať nepripravenosť a nesystémovosť iných navrhovaných komplexných zmien. ,,Z proreformnej jesene bude napokon dereformná zima,“ naznačil.

Neprehliadnite

J. Božik: Pán Minister, príďte predstaviť reformu nemocníc k nám (a zoberte aj pani Kolíkovú)