Zástupcovia viacerých regiónov Slovenska a predstavitelia mimoparlamentnej strany Aliancia vyzbierali podpisy proti rušeniu viacerých nemocníc.

Apelovali na poslancov, aby nepodporili reformu nemocníc. Informovali o tom na utorkovej tlačovej konferencii pred Národnou radou (NR) SR.

Financovanie z fondu obnovy

„Žiadame parlamentných poslancov, aby si vypočuli žiadosť nespokojných občanov a namiesto rušenia a degradovania regionálnych nemocníc začali s ich zveľaďovaním. Južné a východné Slovensko sa musí rozvíjať a nie byť degradované,“ vyhlásil predseda strany Aliancia Krisztián Forró.

Vladimír Lengvarský
Neprehliadnite

Rezort zdravotníctva prosí hnutie Sme rodina, aby cez emócie ľudí v regiónoch nebrzdilo reformu

Poukázal pritom na financie z fondu obnovy. Namieta, že nepôjdu na rozvoj zdegradovaných nemocníc, ale na rozvoj zariadení vyššieho stupňa.

Nezmyselné zrušenie

Primátor Kráľovského Chlmca Karol Pataky podotkol, že občania regiónu by boli neradi, keby im vláda zobrala aj to, čo tam ostalo a prišli by o nemocnicu.

„Prišli by sme o dostupnú zdravotnú starostlivosť,“ uviedol. Myslí si, že nemocnice budú efektívnejšie fungovať, keď v nich bude dostatok lekárov, zdravotníkov a sestier. Dodal, že ich nemocnica je plusová a nie je v strate. Nerozumie preto plánu na jej zrušenie.

Partizánske
Neprehliadnite

Reforma zdravotníctva naráža na odpor dotknutých miest. V Partizánskom spustili petíciu