Najdôveryhodnejšou spomedzi slovenských politikov je prezidentka Zuzana Čaputová. Dôveruje jej 52 percent a nedôveruje 47 percent respondentov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý bol realizovaný od 16. do 23. novembra na vzorke 1 005 respondentov.

Na druhom mieste v prieskume skončil líder mimoparlamentného Hlasu a poslanec Národnej rady Peter Pellegrini, ktorému vyjadrilo dôveru 41 percent a nedôveru 57 percent opýtaných. Na treťom mieste sa umiestnil predseda opozičného Smeru Robert Fico s dôverou na úrovni 29 percent a nedôverou 69 percent.

Hrich Vaclav, agentura AKO
Neprehliadnite

Z pozície martýra môže Fico vyťažiť a ešte vyhrať voľby, myslí si šéf agentúry AKO

Heger a Sulík takmer narovnako

Premiérovi Eduardovi Hegerovi dôveruje 28 percent a nedôveruje 70 percent opýtaných. Vicepremiérovi a ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi dôveruje podľa výsledkov prieskumu 27 percent a nedôveruje 72 percent opýtaných.

Nasleduje predseda Národnej rady Boris Kollár, ktorému vyjadrilo dôveru 24 percent a nedôveru 75 percent respondentov. Lídrovi mimoparlamentného hnutia Republika a europoslancovi Milanovi Uhríkovi dôveruje 24 percent a nedôveruje 60 percent opýtaných.

Bývalý šéf parlamentu má vyše 20-percentnú podporu

Šéf mimoparlamentného hnutia KDH Milan Majerský má 23 percentnú dôveru a 49-percentnú nedôveru opýtaných. Predseda mimoparlamentnej SNS Andrej Danko má 21-percentnú a 75-percentnú nedôveru opýtaných. Vicepremiérke a šéfke ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronike Remišovej dôveruje podľa prieskumu 18 percent a nedôveruje 79 percent opýtaných ľudí.

Expremiérovi Matovičovi nedôveruje 86 percent opýtaných

Predsedníčka mimoparlamentného hnutia Progresívne Slovensko Irena Bihariová má dôveru 17 percent a nedôveru 66 percent opýtaných. Po nej nasleduje predseda ĽSNS Marian Kotleba. Tomu dôveruje 17 percent a nedôveruje 80 percent respondentov. Bývalému premiérovi Igorovi Matovičovi vyjadrilo dôveru 14 percent a nedôveru 86 percent respondentov.

Desaťpercentnú dôveru vyslovili opýtaní predsedovi mimoparlamentnej strany Aliancia Krisztiánovi Forróovi, nedôveru zasa 46 percent opýtaných.

Igor Matovič. Snem hnutia OĽANO
Neprehliadnite

Matovič sa ospravedlnil členom hnutia za to, že bol guľou na nohe OĽaNO, keď bol premiérom