Predseda Národnej rady (NR) SR a líder Sme rodina Boris Kollár považuje opatrenia súvisiace so zákazom návštev blízkych cez Vianoce za nelogické. Pre TASR to uviedla jeho hovorkyňa Michaela Jurcová.

Stretávanie sa v určitom počte

,,Pokiaľ sa môžu stretávať cudzí ľudia, mali by to umožniť aj rodinám, aspoň v nejakom počte," uviedol Kollár. Ak by minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) otvoril túto tému na vláde, líder Sme rodina by to podľa Jurcovej privítal.

Na snímke minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS) počas hlasovania na 48. schôdzi Národnej rady SR, na ktorej inicioval opozičný Smer-SD odovolanie Richarda Sulíka (SaS) z postu ministra hospodárstva SR v Bratislave 27. októbra 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Sulík: budem ignorovať konzílium odborníkov, robia šialené rozhodnutia

Prehodnotiť nariadenie chce koaličným partnerom navrhnúť šéf SaS a vicepremiér Richard Sulík. Opatrenie kritizuje aj poslanec a podpredseda Za ľudí Juraj Šeliga.

,,V prípade, že sa táto téma otvorí, bude potrebné zohľadňovať aktuálnu situáciu a jej vývoj a tiež názory odborníkov," uviedol komunikačný odbor Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR.

Návštevy nebudú povolené

Minister zdravotníctva ešte v stredu (8. december) po rokovaní vlády informoval, že návštevy blízkych nebudú počas Vianoc povolené, opatrenie má trvať do 9. januára.

Od piatka 10. decembra sa opatrenia uvoľňujú. V režime OP sa otvoria obchody, kostoly, základné služby starostlivosti o ľudské telo aj lyžiarske strediská, vleky či otvorené lanovky.

Na Slovensku platí od štvrtka 25. novembra 2021 na 90 dní núdzový stav. Vláda schválila aj zákaz vychádzania. Platí aj viacero výnimiek, napríklad nákup nevyhnutných životných potrieb v najbližšom obchode ako sú potraviny, reštaurácie výdaj cez okienko, lieky, drogéria, obuv, krmivá pre zvieratá, pohonné hmoty, či noviny. Ostatné neesenciálne predajne ostávajú zatvorené, respektíve s obmedzením na výdaj tovaru. Na snímke interiér tržnice na Trnavskom mýte v Bratislave 26. novembra 2021. FOTO TAS
Neprehliadnite

Úrad verejného zdravotníctva zverejnil vyhlášky. Ktoré prevádzky budú otvorené?