Konzílium odborníkov navrhuje predĺžiť tzv. lockdown o ďalších sedem dní, teda do 16. decembra. Odporúča zvýšiť intenzitu kontrol zákazu vychádzania a home officu. Odborníci navrhli aj nové opatrenie, ktorým je zavedenie režimu OTP vo vlakoch a na diaľkových autobusových linkách. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

Situácia sa nezlepšila

Rezort zdravotníctva konštatuje, že epidemická situácia sa na Slovensku, desať dní od zavedenia lockdownu, viditeľne nezlepšila. ,,Priemerné denné prírastky sa držia nad úrovňou 10 000 pozitívnych testov, počet hospitalizovaných pacientov s ochorením covid-19 osciluje okolo úrovne 3 400 a oproti minulému týždňu sa počet úmrtí zvýšil o 38 percent," uvádza Eliášová.

Na snímke predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) počas tlačovej konferencie na tému Dobré správy nesmú zanikať 3. decembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

E. Heger: V sobotu je desiaty deň lockdownu, budeme ho vtedy prehodnocovať

Pripomína, že na uvoľňovanie opatrení pre očkovaných ľudí a pre tých, ktorí prekonali ochorenie, bol podmienkou pokles nových prípadov. Nemocnice prijmú denne 375 pacientov s ochorením covid-19, čo je o 25 pacientov viac, než bol denný priemer pred týždňom, poukazuje ministerstvo. Dodáva, že výrazne rastú príjmy pacientov v nemocniciach v Trenčianskom, Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji.

Záujem o očkovanie rastie

Dobrou správou je podľa MZ nárast záujmu o prvú dávku vakcíny proti ochoreniu covid-19. Zaočkovanosť dospelej populácie aspoň prvou dávkou vakcíny je 58 percent. ,,Práve očkovanie je najúčinnejšou ochranou pred ťažkým priebehom ochorenia covid-19," podotkla Eliášová s tým, že v novembri bolo do nemocníc prijatých 10 300 pacientov, z toho 8 400 nezaočkovaných.

Vláda uplynulý týždeň zaviedla pre zlú pandemickú situáciu v krajine a vysoký počet hospitalizovaných ľudí v nemocniciach lockdown. Vládny kabinet avizoval, že po desiatich dňoch dôjde k prehodnoteniu opatrení.

WA 29 Miami - Cestujúci kráčajú s batožinou v hale medzinárodného letiska v Miami v utorok 23. novembra 2021. Americký Deň vďakyvzdania charakterizujú stretnutia členov rodín a s tým spojené cestovanie, slávnosti, tradičné pokrmy - morka, brusnicová omáčka, zemiakové pyré -, vďačnosť za úrodu a v neposlednom rade aj zmysel pre dobročinnosť. Deň vďakyvzdania v USA pripadá na štvrtý novembrový štvrtok: v roku 2021 to bude 25. november. Letecké spoločnosti dúfajú, že budú mať rušnú dovolenkovú sezó
Neprehliadnite

Británia znova zavádza povinnosť testovania na covid pred cestou do krajiny