Podľa expremiéra sa epidemiologická situácia do Vianoc nezlepší. Lockdown sa preto podľa neho bude predlžovať. Rozhodnúť však o tom bude musieť vláda. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike.

Boj s pandémiou podľa Matoviča zatiaľ zvládame

Nevyčnievame spomedzi okolitých krajín, no mohlo to byť lepšie. Z pohľadu počtu obetí a ekonomických dôsledkov však hovorí o zbytočných škodách. Tvrdí, že vždy počúval názory odborníkov a tí podľa jeho slov radili zatvoriť školy teraz.

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) počas tlačovej konferencie na tému Kroky ministerstva školstva pre bezpečnejšie školy 26. novembra 2021 v Bratislave.
Neprehliadnite

Vianočné prázdniny pre školákov začnú skôr, Gröhling zatvorí niektoré školy a stopnú krúžky

Nepristúpenie k tomuto kroku označil za chybu. Skonštatoval, že máme dvakrát viac pozitívnych medzi školopovinnými deťmi ako inde. Školy označil za „semenište covidu".

Kritizoval koaličného partnera

SaS podľa jeho slov zatvorenie škôl vetovala.

„My sme tým pádom nemohli ani hlasovať, lebo hrozili, že odídu z koalície," podotkol. Negatívne vníma aj to, že sa ustúpilo z opatrení a deti nemuseli nosiť v škole rúška. Hovorí o nezodpovednom rozhodnutí. Na otázku, či sa školy plošne od nového roka zatvoria, odpovedal, že nechce predbiehať.

Ľudia podľahli bludom

Čo sa týka očkovania, na Slovensku sa podľa Matoviča šírili bludy a „prehrali sme súboj s Robertom Ficom (Smer-SD)". Opozíciu kritizoval za to, že veľmi nepomohla motivácii na očkovanie. Okrem Fica spomenul aj lídra Hlasu-SD Petra Pellegriniho i predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu. Aktuálne považuje za potrebné získať pre očkovanie ľudí, ktorí „podľahli bludom". Podotkol tiež, že motivovať k očkovaniu bolo a je najmä úlohou ministerstva zdravotníctva.

Boris Kollár a Igor Matovič
Neprehliadnite

Kollár s Matovičom chcú obísť povinné očkovanie. Dôchodcom ponúkajú 500 eurové poukážky

Lengvarský musí zožať, čo zasial

Opätovne pritom kritizoval ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského. Podľa slov Matoviča si teraz musí minister zožať, čo zasial. Nemyslí si, že by bolo dobré meniť šéfa rezortu počas vrcholu tretej vlny pandémie. Opakovane uviedol, že exminister Marek Krajčí zvládal pandémiu lepšie. Na jeho návrat by však podľa neho nebola politická vôľa.

Robert Fico
Neprehliadnite

Lengvarský nemá podporu a mal by odstúpiť. Kto by mal byť podľa Fica ministrom?