Vicepremiér a líder SaS Richard Sulík navrhne prehodnotiť opatrenie v súvislosti s návštevami blízkych cez vianočné sviatky. Informoval o tom na sociálnej sieti. Tvrdí, že sa o tom na vláde nehlasovalo. Opatrenie kritizuje aj poslanec a podpredseda Za ľudí Juraj Šeliga.

„Za zákaz stretávania sa s rodinou počas sviatkov sa na včerajšom zasadnutí vlády nehlasovalo. Navrhnem takéto nariadenie prehodnotiť," uviedol Sulík.

Premiér a minister zdravotníctva navštívili Nemocnicu Poprad
Neprehliadnite

Vianoce budú opäť bez rodinných návštev a v Nemecku po 16 rokoch nastupuje nový kancelár

Šeliga na sociálnej sieti vyhlásil, že o „bublinách" cez Vianoce by mala byť reč vzhľadom na logiku opatrení, „pretože nedáva zmysel povedať wellness áno a rodina nie".

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský v stredu po rokovaní vlády informoval, že návštevy blízkych nebudú počas Vianoc povolené, opatrenie má trvať do 9. januára.

Od piatka 10. decembra sa opatrenia uvoľňujú. V režime OP sa otvoria obchody, kostoly, základné služby starostlivosti o ľudské telo aj lyžiarske strediská, vleky či otvorené lanovky.

Situácia v Univerzitnej nemocnici Martin (UNM) je veľmi vážna, umelé pľúcne ventilácie (UPV) má obsadené na sto percent. Celková obsadenosť lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19 v UNM je 88 percent. Po návšteve martinskej nemocnice to v sobotu oznámil premiér Eduard Heger (OĽANO). Na snímke premiér Eduard Heger (vpravo) a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) počas tlačovej konferencie v Univerzitnej nemocnici Martin (UNM) v sobotu 20. novembra 2021. FOTO TASR - Miroslav
Neprehliadnite

Premiér Heger: Lockdown škodí ekonomike, ľudí nad 60 rokov treba zaočkovať