Líder opozičného Smeru-SD a expremiér Robert Fico apeluje na prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby vyzvala vládu na demisiu a zmenu Ústavy SR.

Trvá na potrebe predčasných volieb. Pripomenul, že hlava štátu už požiadala premiéra Eduarda Hegera, aby prevzal zodpovednosť, jej gesto však Fico označil za nedôveryhodné a účelové na záchranu vlastného mena.

„Ak chcete dať ľuďom vianočný darček a aspoň trochu ich povzbudiť, vyzvite vládu na demisiu a na prijatie potrebnej zmeny ústavy, aby sa okamžite mohli konať predčasné parlamentné voľby," uviedol Fico.

Kritika prezidentky

Skonštatoval, že za aktuálny stav Slovenska nesie hlava štátu väčšiu zodpovednosť než Heger. Vyčíta jej, že podporovala vládu a že vymenovala Igora Matoviča  najskôr za premiéra a neskôr za ministra financií.

Pripomenul tiež vyzbierané podpisy pod petíciou za referendum o predčasných voľbách. Opakovane ju vyzval, aby bola prezidentkou všetkých a neignorovala záujem verejnosti na predčasných voľbách.

Smer si plní svoje poslanie

Upozornil na dôsledky vládnutia súčasnej garnitúry. Deklaroval, že Smer-SD si bude ďalej „plniť poslanie" a bude dôslednou demokratickou ľavicovou opozičnou stranou „chrániacou demokraciu, sociálny a právny štát".

Prezidentka vo štvrtok (2. 12.) požiadala premiéra, aby prevzal zodpovednosť a vložil sa do riešenia problémov, ktoré sú príčinou slabého výsledku v boji s pandémiou nového koronavírusu a chaosu pri prijímaní reforiem.

Poukázala na vnútrokoaličné spory pri viacerých riešeniach i na to, že Slovensko je už druhý týždeň najhoršie vo svete v počte infikovaných novým koronavírusom na počet obyvateľov.

Opozičný poslanec Ľuboš Blaha je známy tým, že veľmi ostrými slovami kritizuje Zuzanu Čaputovú a jej pôsobenie v prezidentskej funkcii. Strana Smer-SD má naďalej ťažké srdce na prezidentku, ktorá im podľa ich slov
Neprehliadnite

Prezidentka žiada premiéra o riešenie problémov s pandémiou a reformami