Prezidentka SR Zuzana Čaputová a pápež František vystúpia v pondelok 13. septembra o 10.00 h s príhovormi na stretnutí v Prezidentskej záhrade v Bratislave. Na podujatí, ktoré sa uskutoční po oficiálnom uvítacom ceremoniáli, sa zúčastní približne 500 pozvaných hostí zo všetkých sfér politického a spoločenského života.

Pápež nechce, aby politici skrývali, aký je skutočný život na Slovensku.
Neprehliadnite

Pápež František na Slovensku: Stretol sa s Čaputovou, Hegerom a navštívil aj Luník IX

„Okrem najvyšších ústavných činiteľov, členov vlády SR, zástupcov NR SR a poslancov Európskeho parlamentu či bývalých prezidentov budú prítomní aj predstavitelia najvýznamnejších štátnych a verejných inštitúcií, predstavitelia akademickej a vedeckej obce, lekári, zdravotníci a záchranári, predstavitelia stavovských, náboženských a cirkevných organizácií, predstavitelia samosprávy a ozbrojených síl, predstavitelia kultúrnej obce a médií, športoví reprezentanti, predstavitelia politických strán, menšín, zástupcovia neziskových organizácií a členovia diplomatického zboru," priblížil hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

Pondelkový harmonogram návštevy pápeža

09.15 - Privítací ceremoniál v Prezidentskom paláci v Bratislave

09.30 - Zdvorilostná návšteva u prezidentky SR v Zlatom salóne Prezidentského paláca

10.00 - Stretnutie s predstaviteľmi štátu, občianskej spoločnosti a diplomatického zboru v záhrade Prezidentského paláca v Bratislave - príhovor Svätého Otca

10.45 - Stretnutie s biskupmi, kňazmi, zasvätenými osobami, seminaristami a katechétmi v Katedrále sv. Martina v Bratislave - príhovor Svätého Otca

15.00 - Stretnutie predsedu vlády s predstavenými Štátneho sekretariátu

16.00 - Súkromná návšteva centra "Betlehem" v Bratislave

16.45 - Stretnutie so židovskou komunitou na Rybnom námestí v Bratislave - príhovor Svätého Otca

18.00 - Stretnutie s predsedom parlamentu na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave

18.15 - Stretnutie s predsedom vlády na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave

Oficiálny uvítací ceremoniál sa uskutoční na prednom nádvorí Prezidentského paláca. Po súkromnom stretnutí prezidentky SR s pápežom Františkom v Zlatom salóne, pápež pozdraví aj členov najbližšej rodiny prezidentky SR a napokon si osobne vymenia dary v Zelenom salóne Prezidentského paláca.

Pápež František na Slovensku
Neprehliadnite

Čaputová darovala pápežovi nabíjaciu stanicu na elektromobily aj pľúcny ventilátor

V pondelok čaká pápeža oficiálny program, počas ktorého pôjde už do spomínaného Prezidentského paláca, kde sa stretne s prezidentkou Zuzanou Čaputovou a ďalšími predstaviteľmi štátu, občianskej spoločnosti a diplomatického zboru.

Stretne sa s biskupmi, kňazmi, zasvätenými osobami, seminaristami a katechétmi v Katedrále sv. Martina v Bratislave. Pápež pôjde aj na súkromnú návštevu centra „Betlehem" v Bratislave, stretne sa so židovskou komunitou, s predsedom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina) a premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO).

Viac o téme: Pápež František