Koalícia rokuje o predĺžení tzv. lockdownu. Názory partnerov sa rôznia. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský predstavil návrh opatrení, ktorý počíta s predĺžením lockdownu do 16. decembra a následným postupným uvoľňovaním opatrení. OĽaNO s ním súhlasí. SaS a Za ľudí žiadajú uvoľnenie opatrení pre ľudí zaočkovaných proti ochoreniu covid-19. Sme rodina chce uvoľnenie aj pre testovaných ľudí a volá po kompromise.

Na snímke je  minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský počas rokovania vlády na ktorom vláda prijala dvojtýžňový lockdown.
Neprehliadnite

Lockdown na Slovensku by sa mal predĺžiť. Lengvarský navrhuje tri fázy nových opatrení

Rozšírenie zoznamu esenciálnych prevádzok

SaS chce otvoriť tému rozšírenia zoznamu esenciálnych prevádzok, odškodňovania prevádzok dotknutých lockdownom, režimu OTP v dopravných prostriedkoch či napríklad to, aby pri denných štatistikách bolo zverejňované, koľko ľudí infikovaných novým koronavírusom nie je zaočkovaných.

Grohling a Kamenický
Neprehliadnite

SaS nechce podporiť ďalší lockdown bez výhod pre očkovaných

Navrhnúť chce aj to, aby ministerstvo kultúry v spolupráci s RTVS vysvetľovalo vo vysielaní verejnoprávneho média hoaxy. Strana nemá jednotnú pozíciu na tému povinného očkovania.

Hnutie Sme rodina na otázky TASR, či podporí tvrdší a dlhší lockdown, ako pôvodne uviedol jeho predseda Boris Kollár, odpovedalo, že svoje návrhy najprv predstaví na koaličnej rade. ,,Bolo by to nekorektné voči koaličným partnerom," doplnili z tlačového oddelenia.

Návrh konzília odborníkov

Poslanec Národnej rady (NR) SR a bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) si myslí, že najsilnejšia vládna strana podporí návrh konzília odborníkov.

Na snímke člen konzília odborníkov Vladimír Krčméry počas tlačovej konferencie k aktuálne platným opatreniam v súvislosti s COVID-19 v Bratislave 25. novembra 2021. FOTO TASR – Dano Veselský
Neprehliadnite

Konzílium odborníkov navrhlo predĺžiť lockdown aj prísnejšie opatrenia

Konzílium odborníkov navrhuje predĺžiť tzv. lockdown do 16. decembra. Odporúča zvýšiť intenzitu kontrol zákazu vychádzania a home officu.

Odborníci navrhli aj nové opatrenie, ktorým je zavedenie režimu OTP vo vlakoch a na diaľkových autobusových linkách. Zníženie mobility je podľa odborníkov najúčinnejším krátkodobým nástrojom na spomalenie šírenia ochorenia covid-19.  

Miloš Svrček, Radovan Sloboda, Marián Viskupič tlačová konferencia k návrhu zákona o cestnej premávke, ktorým sa rieši prenositeľnosť tabuľky EČV
Neprehliadnite

Lockdown sa predĺži a školy sa budú musieť zatvoriť, predpokladá poslanec M. Svrček