Národná diaľničná spoločnosť (NDS) vyhlásila verejnú súťaž na vypracovanie dokumentácie pre stavebné povolenie troch úsekov na severe Slovenska.

Priblížiť k výstavbe by sa tak čoskoro mohli úseky rýchlostnej cesty R3 Nižná nad Oravou – Dlhá nad Oravou a Dlhá nad Oravou – Sedliacka Dubová, ale aj diaľnica D3 v úseku z Kysuckého Nového Mesta do Oščadnice. Otvárať obálky a vyhodnocovať ponuky za milióny eur však už bude v rukách novej vlády.

Druhý pokus na kysuckej diaľnici

Hľadať zhotoviteľa projektovej dokumentácie pre diaľnicu D3 z Kysuckého Nového Mesta do Oščadnice začala NDS pôvodne ešte na jeseň 2018. Na základe rozhodnutia Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) však súťaž musela vlani na jar zrušiť.

Úrad dal za pravdu jednému z uchádzačov, ktorý namietal proti podmienkam v súťažných podkladoch. Jedna z opodstatnených námietok bola proti nesprístupneniu požiadaviek na pôvodnú dokumentáciu. Druhá oprávnená námietka sa týkala neposkytnutia pôvodnej dokumentácie v editovateľnej forme.

Diaľničná spoločnosť po vlaňajšom zrušení pôvodnej súťaže deklarovala, že v opravenej podobe ju vyhlási do troch mesiacov, spravila tak ale až teraz. Vypracovanie aktualizovanej dokumentácie pre stavebné povolenie v podrobnosti dokumentácie na realizáciu stavby, autorský dozor a ďalšie 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa