Ján Hrivnák sa nečakane rozhodol odstúpiť od kandidatúry na šéfa generálnej prokuratúry, informuje portál Aktuality.sk. Pre portál uviedol, že týmto krokom chce „vytvoriť priestor pre ľahšie rozhodovanie,“ kedže koalícia sa stále nedohodla na voľbe. Zdôraznil pritom, že nechce, aby sa opakoval rok 2010. 

Schôdza parlamentu v Bratislave
Neprehliadnite

Koalícia mala večer indikatívne hlasovanie o šéfovi GP

Podľa Hrivnáka potrebuje Slovenská republika a prokuratúra očistu hneď teraz. „Mafia už pridlho určovala pravidlá. Je nevyhnutné urýchlene zvoliť nového generálneho prokurátora. Už včera bolo neskoro,“ dodal Ján Hrivnák.

Kandidátov eviduje Ústavnoprávny výbor Národnej rady (NR) SR. Jeho predseda Milan Vetrák (OĽANO) pre TASR uviedol, že o vzdaní sa kandidatúry Hrivnáka zatiaľ nič nevie.

Na snímke vľavo premiér SR Igor Matovič a vpravo minister vnútra SR Roman Mikulec
Neprehliadnite

Koalícia sa priblížila k dohode na kandidátovi na generálneho prokurátora, tvrdí premiér

Hrivnáka nominovala do funkcie Právnická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave, za šéfa Generálnej prokuratúry (GP) SR kandidoval aj v roku 2010.

Poslanci majú kandidáta na generálneho prokurátora voliť vo štvrtok (3.12.). Koalícia deklaruje, že sa chce dohodnúť na spoločnom mene. Bez Hrivnáka sa o post šéfa prokurátorov uchádza šesť kandidátov. Sú nimi prokurátor GP Jozef Čentéš, prokurátori ÚŠP Tomáš Honz, Ján Šanta a Maroš Žilinka, prokurátor Krajskej prokuratúry v Banskej Bystrici Rastislav Remeta a sudca Najvyššieho súdu SR Juraj Kliment.