Zmluvu s investorom ešte musí odobriť Národná banka Slovenska. Podľa šéfa Finaxu Juraja Hrbatého pôjde o najväčšiu investíciu do fintech starupu v histórii Slovenska. Využijú ju na technologický rozvoj a expanziu do ďalších krajín strednej a východnej Európy. „V prvom polroku vstupujeme do Maďarska a Čiech, v druhej polovici roka plánujeme ponúknuť naše služby v Poľsku,“ hovorí na webe obchodníka J. Hrbatý. Ide o krajiny, kde má investor silné zázemie a vie s expanziou pomôcť kvalitnými ľuďmi, priestormi, či znalosťou trhu.

Podľa J. Hrbatého firma dostala od spustenia Finaxu už niekoľko ponúk na partnerstvo. „Keďže sme vnímali fakt, že zlá situácia s ponukou finančných produktov nie je len na Slovensku, ale prakticky v celej strednej a východnej Európe, chápali sme spojenie s väčším partnerom ako možnosť na zahraničnú expanziu,“ hovorí.

Za ním

Významným akcionárom venture fondu Growws Sicav je investičný holding LRJ Capital. Predsedom správnej rady fondu je Peter Irikovský, ktorý vybudoval Slevomat Group a nedávno ho predal za viac ako 60 miliónov eur.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa