Súdržnosť príbuzných a ťah za jeden povraz je pri vedení rodinnej firmy nevyhnutnosťou. Silná rodina – silná firma bol aj oficiálny názov druhého ročníka Medzinárodného kongresu rodinných firiem, ktorý usporiadal Inštitút rodinného businessu.

Konferencia privítala viacerých významných zástupcov nielen biznisu, ale aj politiky či digitálneho marketingu zo šiestich krajín. Účastníci konferencie zdôrazňovali dôležitosť otvorenej komunikácie medzi členmi rodiny, jasný plán a profesionalitu.

Konferencia INESS
Neprehliadnite

Prehnané regulácie tlačia cenu energií nahor. Nižšie marže firmy cítia a boja sa o budúcnosť

 Ani najlepšie vedenie spoločnosti či podnikateľský čuch na ziskové príležitosti však nedokáže prekonať pustošivé následky rozhádaných príbuzných pre rodinný biznis. Bez kvalitnej úpravy medzirodinných vzťahov sa žiadna firma dlhodobo nezaobíde.

Najstaršia firma na svete

Letná terasa kaštieľa v Moste pri Bratislave bola naplnená do posledného miesta. Záujemcovia, prevažne z radov mladých podnikateľov, si prišli vypočuť pestrú paletu domácich aj exotických rečníkov. Jednou z najdôležitejších otázok pri riadení väčšej či menšej rodinnej firmy je, kedy a ako ju prenechať ďalším generáciám.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa